live

Тарифна нарада у Зеленського – КВК сільського масштабу, – Чаплига

Скріншот ZIK

Таке враження, що президент побачив: його команда ще гірше розбирається у тарифних питаннях, ніж він сам

Нарада у президента Володимира Зеленського продемонструвала, що влада не розуміє ані своєї компетенції, ані що потрібно зробити, аби справді знизити суми у платіжках.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

Коментуючи суботню термінову нараду у президента щодо зниження тарифів, експерт наголосив: це "КВК сільського масштабу". Мовляв, ті, хто були на цих перемовинах, продемонстрували абсолютну нефаховість.

"Більше того – трішки так виглядає, що президент навіть за голову брався. Оскільки він не є фахівцем, і не повинен ним бути, та побачив, що команда, яку він зібрав, ще гірше розбирається у цих питаннях, ніж він сам. Такий ролик ми і отримали – новорічний такий жарт чи як би це назвати", – підкреслив політконсультант.

Так, за його словами, щоб знизити ціну на тарифи, законопроєкт не потрібен. Це питання – у компетенції Кабміну.

"Більше того – якщо йдеться про кінцевий тариф, його встановлює місцева влада на підставі розрахунків і методики, яку ухвалює Кабінет міністрів України. До того ж у величезний тариф по регіонах, який з’являється, "Нафтогаз" закладає величезні борги попередніх періодів", – зазначив Чаплига.

Тож він підкреслив: коли влада заявляє про ріст тарифів, йдеться не про ринкову ціну, а про бажання "Нафтогазу" викачати свої борги через цей тариф.

"Також національна комісія НКРЕ – якщо за кратний період кварталу ціна на енергоносії змінилась настільки, що впливає більше ніж на 2% на тарифи, вони можуть власним рішенням ввести відповідний коефіцієнт – як вгору, так і вниз, – щоб встановити відповідні тарифи. При цьому маємо пам’ятати, що ціна на газ на європейському хабі, з якого ми начебто беремо український газ, впала до історичних мінімумів", – зауважив експерт.

Тому він підкреслив: те, що відбулось на нараді, фактично показало, що присутні там не розуміють ані своєї компетенції, ані що потрібно зробити, аби тарифи були нижчими.

Як повідомлялось раніше, у президента України Володимира Зеленського показали ролик про те, як він доручає уряду вже в грудні знизити тарифи на тепло, тоді як йому пояснюють, що це неможливо.

Соцмережі розкритикували відео за постановку, монтаж і пафос.

Loading...