Розгляд закону про ринок землі: Обвал рейтингу або завал правками?

Борислав Береза
Борислав Береза

Український політик, блогер

pixabay.com

На цьому тижні у Верховній Раді планувався розгляд у другому читанні законопроєкту про відкриття ринку землі, але, найімовірніше, цього не відбудеться, і на це є вагомі причини.

Про це пише Борислав Береза на своїй сторінці в Facebook.

Зідзвонився з кількома депутатами від "Слуги" і "Голосу". Всі мене запевняють, що закон по землі на цьому тижні не буде розглядатися. Причин декілька:

1. На сьогоднішній день вже з'явилося розуміння того, що закон по землі в первісному вигляді запустить ще більший обвал рейтингу президента і правлячої партії. А крім того це може запустити тригер посилення протестних рухів. Мажоритарники вже відчули це на собі. Вирішено попрацювати з правками. Але ОП проти. Впевнені, що депутати повинні проголосувати за те, що їм скажуть. Загалом тут цікаве протистояння.

2. Правок близько 5000. Вони ще не зібрані і не зрозуміло, які будуть враховані, а які ні. Частина правок подані виключно в паперовому вигляді, що ускладнює їх зведення в загальну базу.

3. Засідання профільного комітету ще не було. Але і від ідеї провести комітет за 10 хвилин до початку розгляду закону в залі ніхто не відмовився. Ну, чисті афери.

4. Гарантованих голосів поки немає. Все залежить від того, які і чиї поправки будуть враховані. Черговий мікробунт в "Слузі". І це ще не прийшло 19 грудня з новим законом про реінтеграцію Донбасу і з особливим статусом для ОРДЛО.

Загалом це все дозволяє припускати, що закон цього тижня не розглядатимуть. Хоча... Можливо все. Рекомендую журналістам розпитати у депутатів, чи вони читали закон і правки, а після поганяти по тексту. Побачите, що 90 відсотків не читали і не орієнтуються в його положеннях. Це феєрично, але дуже багато нових нардепів так і не зрозуміли, що читання законопроєктів - це не право, а обов'язок. Вони не просто тиснуть кнопки, а закони приймають. І якщо ще не зрозуміли, то, мабуть, вже і не зрозуміють. Надто складним виявилося це для них.

Борислав Береза

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...