Раді пропонують визначити поняття "злодій в законі"

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua

Українське законодавство пропонують доповнити низкою статтей щодо кримінальної діяльності

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2513 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою. Про це йдеться на сайті парламенту.

Як зазначається, законопроєктом пропонується доповнити статтю 28 "Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією" Кримінального кодексу України частиною п'ятою, визначивши, що злочин визнається вчиненим злочинною спільнотою, якщо його скоєно стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (п'ять і більше), учасником, організатором, керівником та/або координатором якої є "злодій у законі". Також в даній частині статті пропонується визначити поняття "злодій у законі".

Також пропонується доповнити законодавство нормою, що встановлює правила кваліфікації діянь, вчинених особою у складі або в інтересах злочинної організації чи злочинної спільноти.

Передбачено також зміни до статті 43 "Виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи, злочинної організації чи злочинної спільноти" Кримінального кодексу України, що забезпечуватиме виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності злочинної спільноти.

Раніше повідомлялося, що нардепи пропонують Верховній Раді розширити повноваження поліцейських.

 

Loading...