Платіжка, яку отримають українці, і буде рівнем довіри до президента, – Наливайченко

Валентин Наливайченко

"Хоча б Верховній Раді сказали, за рахунок чого буде зниження ціни на газ якого ми всі так прагнемо"

Платіжка за опалення, яку отримають українці, і буде рівнем довіри до влади та президента Володимира Зеленського.

Про це в ефірі програми "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України з фракції "Батьківщина" Валентин Наливайченко.

Ведуча поцікавилася, чому влада взялася говорити за тарифи та опалення, коли розпочався сезон. У відповідь він сказав, що платіжка, яка прийде за опалення, це і є довіра або ні.

"Якщо вона буде нижчою, то, безумовно, все зрозуміло. Для президента, ну добре він спортом позаймався, а вся влада, а весь уряд, почули, зрозуміли? Хоча б Верховній Раді сказали, за рахунок чого буде зниження ціни на газ якого ми всі так прагнемо. Ціна на газ знижена? Внутрішнє видобування збільшене? Податки, для українських хоча б видобувачів, зменшені?", – сказав Наливайченко.

Також ведуча запитала, про який короткий законопроєкт говорить прем’єрміністр Гончарук під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським. Він відповів, що такого законопроєкту немає.

"Я розшифровую ці всі маневри (зі зниженням ціни на газ для населення ред.), зокрема і на біговій доріжці, як початок переговорів з Російською Федерацією і Газпромом. Ще неіснуючу знижку, про яку можливо  влада говорить з Росією, вони почали продавати", – констатував Валентин Наливайченко.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський повідомив, що знайдено рішення, яке дозволить знизити тарифи на опалення майже вдвічі наступної зими. Про це він розповів у відео, розміщеному на Ютуб-каналі Офісу президента.

Як відомо, 30 листопада Офіс президента оприлюднив відео, на якому президент Володимир Зеленський обговорює з прем’єром Олексієм Гончаруком, главою ОПУ Андрієм Богданом та кількома іншими чиновниками питання можливого зниження тарифу на опалення уже в грудні. Зеленський наполягав, щоб у платіжках за грудень люди вже побачили знижені тарифи.

На нараді президенту пояснили, що "Нафтогаз" знизив ціну на газ порівняно з минулим роком, таким чином для тих споживачів, які обігрівають оселі газом, ціна у платіжці знизиться.

Водночас споживачі, які отримують послугу з централізованого опалення, зниження тарифу не побачать, бо двома законами закріплено, що не можна змінювати тарифи на опалення до травня 2020 року.

Також нагадаємо, що днями стало відомо про нову ініціативу уряду щодо фіксації цін на газ. Мова йде про намір затвердити з 1 січня 2020 року так звану страхову ціну на газ для населення в розмірі близько 7 тисяч гривень за 1 тис. куб. м з ПДВ без транспортування. Зараз ціна становить 5878 гривень за тис. куб. м. В уряді запевняють, що з урахуванням усіх витрат ціна буде на 7% нижча, ніж у першому кварталі 2019 року (8550 гривень). 

Loading...