Плачкова: Біля берегів Одеси екологічна катастрофа, а від влади – жодної реакції

Тетяна Плачкова народний депутат України, фракція "Опозиційна платформа – За життя". Главком

В Одесі триває акція громадських активістів та екологів, що закликають владу захистити довкілля від наслідків катастрофи – уже кілька днів біля берегів міста плаває перевернутий танкер, із якого витікають нафтопродукти

Влада повинна нарешті вжити заходів щодо танкера із нафтопродуктами біля берегів Одеси. Якщо проблему й надалі ігноруватимуть, це призведе до трагедії національного масштабу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка України від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Тетяна Плачкова.

Вона розповіла: буквально в 50 метрах від берега плаває перевернутий танкер, із якого витікають нафтопродукти. Відтак громадськість вийшла із пікетом, аби пояснити: центральна та обласна влада просто не можуть ігнорувати на те, що відбувається.

"На жаль, ми не бачимо жодної офіційної інформації. Ця ситуація не визнана надзвичайною, якою б і мала бути. По суті, тут відбулась трагедія національного масштабу, це призводить до екологічної катастрофи національного масштабу", – наголосила Плачкова.

Тож вона зазначила: закликає уряд звернути увагу на цю ситуацію. Адже, за її словами, екологи зазначають: наразі холодно і речовини, що витікають у воду, осідають на дні моря. Однак тільки-но море потепліє, усі ці нафтопродукти вийдуть на берег. Це призведе до катастрофічних наслідків.

"Окрім того, на думку екологів, якщо протягом 10-15 днів судно не евакуюють, це зробити буде вже неможливо. Кожного дня у нього намивається пісок. Тож далі у нас навіть немає такої техніки, аби витягти його звідти і зробити берег безпечним", – розповіла депутатка.

"Влітку ми матимемо просто катастрофічні наслідки, коли всі ці нафтопродукти піднімуться. Тут і так відчувається таких характерний запах. Ми матимемо цю плівку, їстимемо цю рибу, ці мідії, які з’являтимуться на наших прилавках. Також, на жаль, цей пляж, і не лише цей, буде непридатним для наших дітей і відпочивальників", – додала Плачкова.

Вона зазначила: окрім традиційних відписок від влади не було жодної реакції.

"Вже інтернетом гуляють документи із цього корабля, однак, чомусь, їх немає ані у правоохоронців, ані в МНС, немає підтверджень  чи доказів, який об’єм нафтопродуктів вилився, до чого це призведе, якої шкоди нанесено екології Чорного моря. Тому сьогодні громадська рада, екологи Одеси закликають центральну владу звернути увагу і дати чіткий алгоритм вирішення цієї проблеми. Це можна вирішити лише за рахунок фонду надзвичайних ситуацій. Не потрібно це спихати на Одесу та містян", – підкреслила Тетяна Плачкова.

Як повідомлялось раніше, біля берегів Одеси сів на мілину танкер "Делфі", який йшов під прапором Молдови.

Згодом з’явилось повідомлення, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищений у 53 рази.

Loading...