Нідерланди стали першою країною в світі з нульовою кількістю безпритульних собак

Собака. Фото: provolyn.com

За даними Всесвітньої організації здоров'я, у світі налічується понад 200 мільйонів безпритульних собак

Нідерланди стали першою країною в світі з нульовою кількістю безпритульних собак на вулицях. Про це повідомляє сайт sgvtribune.

Місцева влада нарешті вирішила прийняти серйозні дії через майже 200 років. Майже два століття у цій країні бродячих тварин було більше, ніж в будь-якій іншій державі.

Для того, щоб знайти найбільш ефективний спосіб скорочення популяції безпритульних собак до нуля, об'єдналися безліч людей з усіх верств суспільства - законодавці, працівники охорони здоров'я і захисники тварин.

Першим кроком для вирішення проблеми стала стерилізація. Чиновники запровадили безкомпромісну програму стерилізації тварин по всій країні. У Нідерландах стерилізували і кастрували більше 75% популяції бездомних собак протягом декількох місяців. Це рішення дало очевидний ефект - народжуваність нових бездомних цуценят різко скоротилася.

Після кожної стерилізації всі тварини проходили ветеринарну перевірку і вакцинацію - необхідний крок до припинення розповсюдження інфекційних захворювань, таких як сказ або парвовірус.

Пізніше уряд прийняв законодавство про захист тварин, яке надало всім тваринам, включаючи бездомних собак, право на здорове і "якісне" життя. Щоб спонукати людей серйозно ставитися до нового закону, влада ввела штрафи в розмірі 16 тис. доларів і позбавлення волі на строк до трьох років для тих, хто порушить закон.

Законодавство також передбачало підвищення податків на купівлю домашніх тварин в магазині. Ця міра була прийнята, щоб люди забирали тварин з притулків, а не заохочували заводчиків збільшити кількість собак у "щенячьих млинах".

Потім була створена спеціальна робоча група по справах домашніх тварин для забезпечення дотримання нових законів. Таким чином, в країні розглядаються всі скарги на власників собак, які порушують правила. За необхідності, група виводить тварину з будь-якої небезпечної життєвої ситуації.

Останньою мірою (але не за важливістю) було проведення кампаній по всій країні, просувати придбання домашніх тварин з притулків замість магазинів.

Це миттєво знизило попит на покупку тварин у країні. Тепер, якщо житель Нідерландів приносить додому собаку, то це обов'язково взяте з притулку, врятований з розплідника або, що ще гірше, від жорстокого поводження і відсутності піклування тварина.

Loading...