Нафтогаз з Газпромом мають проводити переговори самостійно, влада не повинна втручатись, – Длігач

ZIK

"Дійсно, рішення прийматиметься Путіним"

Бажано, щоб влада не втручалася у переговори щодо продовження транзиту газу між  Нафтогазом та Газпромом. Я б не радив президенту Володимиру Зеленському переходити до прямих переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним на нормандському форматі.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив доктор економічних наук Андрій Длігач.

Ведуча зауважила, що президент України Володимир Зеленський казав, що питання транзиту газу підніматиметься на Нормандській зустрічі. Вона поцікавилась, чи можливо це питання вирішити у політичній площині. У відповідь Длігач сказав, що бажано, щоб влада не втручалася.

"Що головне для України. "Газпром" не є простою компанією – це є політичний інструмент впливу з боку Росії на сусідні країни. Отже, дійсно, рішення прийматиметься Путіним, але я б не радив пану Зеленському переходити до прямих комерційних переговорів з президентом РФ на нормандському форматі", –сказав Длігач.

На переконання експерта, мають продовжуватись переговори між Нафтогазом і Газпромом і європейські партнери допомагають в тому, щоб звести це до перемовин господарських суб’єктів.

"Україна в жодному випадку не піде на те, аби відмовитися від вимог, які підтверджені Стокгольмським арбітражем – це питання навіть не політичне, – додав Длігач.

Також у доктора економічних наук запитались, наскільки болючою для України буде втрата 3 мільярдів доларів, у випадку непродовження транзиту газу. Пан Длігач відповів, що це близько 10% валютних надходжень від експортної діяльності і це суттєво для України.

"Чи може Україна це чимось компенсувати? Так. Це призведе до вибухових темпів розвитку відновлювальної енергетики. Хоча декілька галузей постраждає через це, але Україна впорається без цих 3 мільярдів", – констатував Андрій Длігач.

До слова, міністр енергетики та навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що без контракту на транзит газу газотранспортна система України може зіткнутися з проблемами протягом лютого та березня.

Нагадаємо, раніше "Газпром" запропонував "Нафтогазу" продовжити транзитний контракт або укласти новий терміном на один рік. У відповіді "Нафтогаза України" зазначено, що сторони мають продовжувати обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі за участі Єврокомісії.

Loading...