Люди були б задоволені, якби Коболєва нарешті звільнили, - Славицька

Антоніна Славицька, народний депутат

У влади є інструментарій передбачити важелі, щоб через Наглядову раду провести зміни у НАК "Нафтогаз, – вважає Славицька

У влади є інструментарій для зміни порядку діяльності НАК "Нафтогаз", що дозволить звільнити його голову Андрія Коболєва. Всі громадяни вітали б це кадрове рішення.

Про це в ефірі програми "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявила народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Антоніна Славицька.

За словами народного депутата України з фракції "Батьківщина" Валентина Наливайченка, у руках президента є дві можливості - це звільнити керівництво Нафтогазу та дати вказівку фракції проголосувати за законопроєкти про зниження ціни на газ.

Водночас ведучі зауважили, що президент не має повноважень звільнити керівника Нафтогазу – це може зробити тільки Наглядова рада. Проте політик зауважив, що у нього є всі повноваження, основне – це політична воля.

Своєю чергою Славицька зауважила, що в них є інструментарій змінити порядок діяльності НАК "Нафтогаз", передбачити важелі, щоб через Наглядову раду провести зміни.

"Я думаю, що всі громадяни вітали б кадрове рішення звільнити Коболєва…", – зазначила Антоніна Славицька.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський повідомив, що знайдено рішення, яке дозволить знизити тарифи на опалення майже вдвічі наступної зими. Про це він розповів у відео, розміщеному на Ютуб-каналі Офісу президента.

Як відомо, 30 листопада Офіс президента оприлюднив відео, на якому президент Володимир Зеленський обговорює з прем’єром Олексієм Гончаруком, главою ОПУ Андрієм Богданом та кількома іншими чиновниками питання можливого зниження тарифу на опалення уже в грудні. Зеленський наполягав, щоб у платіжках за грудень люди вже побачили знижені тарифи.

На нараді президенту пояснили, що "Нафтогаз" знизив ціну на газ порівняно з минулим роком, таким чином для тих споживачів, які обігрівають оселі газом, ціна у платіжці знизиться.

Водночас споживачі, які отримують послугу з централізованого опалення, зниження тарифу не побачать, бо двома законами закріплено, що не можна змінювати тарифи на опалення до травня 2020 року.

Також нагадаємо, що днями стало відомо про нову ініціативу уряду щодо фіксації цін на газ. Мова йде про намір затвердити з 1 січня 2020 року так звану страхову ціну на газ для населення в розмірі близько 7 тисяч гривень за 1 тис. куб. м з ПДВ без транспортування. Зараз ціна становить 5878 гривень за тис. куб. м. В уряді запевняють, що з урахуванням усіх витрат ціна буде на 7% нижча, ніж у першому кварталі 2019 року (8550 гривень). 

Loading...