Контроль над блогерами: Кацман застеріг від посилення репресій проти ЗМІ

ZIK

"Свободи слова забагато не буває"

Міністр культури, спорту і молоді не займається розвитком молодіжних програм, спорту, культури, а натомість займається репресивними заходами проти журналістів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Ведучі поцікавилися у Володимира Кацмана, якою є його позиція стосовно ініціатив створення в Україні органу, який контролював би ЗМІ та блогерів. Експерт наголосив, що саме українські політики, а не журналісти, часто своїми заявами розпалюють ворожнечу, та навіть "здають" Крим, проте ніхто це не розслідує. І це, каже експерт, викликає серйозне занепокоєння, на відміну від ситуації із картами "Apple".

"Я, звичайно, категорично, повторю – категорично проти того, щоб посилювалися репресивні заходи проти журналістів, блогерів та інших, щоб звужувалася свобода слова, бо я теж чув Василевську-Смаглюк… і ви чули абсолютно завершену фразу, яка звучала так: "У нас надто велика свобода слова, добре було б її прикрутити…", – заявив Володимир Кацман.

Заслужений журналіст України зауважив, що у Конституції він не знайшов жодних застережень щодо того, що потрібно корегувати свої висловлювання, якщо мова йде про президента, керівника уряду чи про парламент. Він наголосив, що в Україні всі громадяни рівні перед законом.

"Мені сумно, що міністр культури, спорту і молоді не займається розвитком молодіжних програм, не займається розвитком спорту, не займається взагалі культурою, а займається репресивними заходами проти журналістів. І не знає, до речі, що у нас не можна притягнути блогерів з Інтернету до жодної відповідальності, бо Інтернет у нас не прирівняний до ЗМІ", – акцентував Володимир Кацман.

Експерт також зауважив, що є обмеження чи утиски свободи слова, а ось забагато її не буває.  

Нагадаємо, міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що кожен, хто порушує українське законодавство з допомогою певного контенту, буде нести відповідальність за написане. Також міністр додав, що влада регулює не блогерську сферу, а контент, який вони випускають.

Додамо, Бородянський також розповів, що міністерство з питань культури, молоді та спорту збирається захищати та розвивати український інформаційний простір, запустити канал на Донбасі та боротися з фейками.

Більше на тему щодо тиску на свободу слова в Україні читайте тут "Влада проти ЗМІ: Чому українські журналісти опинилися під загрозою".

Loading...