Кого має захищати держава: Журналістів, яких атакують за викривання, або чиновників, які хочуть за це їх саджати?

Денис Іванеско
Денис Іванеско

Журналіст

Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський Ельдар Сарахман/УП

Раз на п'ять днів в Україні нападають на журналістів, і за це майже ніколи нікого не карають. Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вважає, що потрібно боротися з журналістами, які поширюють фейки. А може, під виглядом боротьби з фейками Бородянський хоче обмежити свободу слова?

Про це пише Денис Іванеско на своїй сторінці в Facebook.

Бородянський не знає, скільки в Україні фейків. І знати не хоче. Зате хоче саджати за них журналістів. У міністерстві Бородянського не змогли відповісти, скільки вони знайшли фейків у листопаді або від початку року. Але запевнили, що це "очевидний факт, який не потребує додаткового аналізу".

Для мене, наприклад, очевидним є інший факт – мінстець, як основа міністерства Бородянського, даремно витрачає наші податки, роздає їх дружині Порошенка "на кіношку". Цим грошам можна знайти ефективніше застосування.

Якщо Бородянський не знає, скільки в Україні фейків, то навіщо тоді за них саджати журналістів? Може, фейків взагалі немає? Або, наприклад, мало.

Якщо держава бореться, наприклад, з боргами за "комуналку", то вона точно знає, який обсяг боргів, хто, коли, скільки і кому не заплатив. У листопаді борги за "комуналку" перевищили 52 млрд грн. Улітку посилили відповідальність за борги – ввели пеню. Дивляться, як спрацює.

З одного боку, добре, що Бородянський не витрачає наші податки на збір псевдостатистики щодо фейків. Але з іншого, якщо ти хочеш посилити відповідальність і саджати до в'язниці за фейки журналістів, то принаймні треба розуміти обсяг проблеми в цифрах. Щоб проаналізувати наявні інструменти боротьби та ефективність планованих (якщо Бородянському таки вдасться протягнути через Раду свою драконівську ідею).

Національний союз журналістів України бореться з безкарністю злочинів проти журналістів. Кожного місяця НСЖУ публікує статистику. У жовтні було зафіксовано 4 атаки на журналістів. Від початку року – 60. Тобто один раз на п'ять днів в Україні нападають на журналістів, і за це майже ніколи нікого не карають. Провели парламентські слухання. МВС і поліція отримали новий сигнал. Дивимося, як спрацює.

З фейками у Бородянського мутна історія. Скільки фейків в Україні, він не знає. Але це йому "очевидно". І так само йому "очевидно", що журналісти мають бути в тюрмі за сумнівними звинуваченнями.

Мені очевидно, що під виглядом фейків Бородянський хоче обмежити свободу слова і буде боротися з критикою влади в ЗМІ, називаючи неугодні йому матеріали фейковими, кидаючи їхніх авторів за ґрати.

То кого має захищати держава? Журналістів, яких атакують за викривальні публікації, або чиновників, які хочуть саджати журналістів за ці публікації?

НСЖУ викликало Бородянського на публічну дискусію з приводу його драконівських ініціатив у середу, 4 грудня. Подивимося, чи вистачить у міністра сміливості прийти.

Денис Іванеско

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...