Без транзиту газу ГТС України може зіткнутися з проблемами, - Оржель

gazprom.ru

Міністр зазначив, що Україна спокійно пройде опалювальний сезон завдяки великим запасам газу в підземних сховищах

Міністр енергетики та навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що без контракту на транзит газу газотранспортна система України може зіткнутися з проблемами протягом лютого та березня. Про це пише РБК-Україна.

Він зазначив, що в Україні спокійно пройде опалювальний сезон завдяки великим запасам газу в підземних сховищах. Також "Нафтогаз України" проводить стрес-тести на готовність до того, щоб система технічно працювала в реверсному режимі.

"Є і така відверта позиція... Єдиним технічним ризиком може бути - це якщо лютий і березень будуть холодними місяцями, коли у нас вже зменшиться тиск в системі від підземних газосховищ. У найхолодніші дні в піковому навантаженні можуть бути певні проблеми, щоб прокачати повністю систему...Разом з тим є впевненість і надія, що все ж сторони підпишуть договір на транзит", - наголосив Оржель.

Нагадаємо, раніше "Газпром" запропонував "Нафтогазу" продовжити транзитний контракт або укласти новий терміном на один рік. У відповіді "Нафтогаза України" зазначено, що сторони мають продовжувати обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі за участі Єврокомісії.

Loading...