Представник Держдуми Росії звинуватив Україну в утиску етнічних груп

Голова Держдуми Росії В’ячеслав Володін. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За словами політика, утиск малих народів може призвести до виходу зі складу України ряду областей

Представник російської Держдуми В'ячеслав Володін заявив, що Україні потрібно переглянути ставлення до прав етнічних груп в державі, адже права національних меншин, на думку політика, порушуються. Про це повідомляє пресслужба Державної думи Росії.

"Новій владі Києва варто почати не з позиції образ і претензій, а з позиції усунення помилок. Переглянути ставлення до прав етнічних груп в країні. Росіяни, угорці, поляки - на Україні вони нацменшини, і, не дивлячись на те, що вони громадяни України, їх права постійно порушуються", - заявив Володін.

Також політик додав, що порушується право на мову. Зокрема, йдеться про закон про українську мову, як єдину державну та за заборону на використання національних мов в освітніх установах.

"Складно назвати малим народом 36% громадян України, які вважають російську мову рідною", - додав В'ячеслав.

Крім цього, представник Держдуми Росії назвав дії української влади проявом націоналізму та утиском нацменшин, зазначивши, що це може спричинити вихід деяких областей зі складу України.

"Націоналізм, утиск малих народів може призвести до виходу зі складу України низки областей. Це потрібно розуміти владі України і не допускати порушення прав і свобод етнічних груп, що проживають на території країни", - заявив Володін.

Нагадаємо, нещодавно голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук заявив, що, на його думку, в законах про освіту та про функціонування української мови допущена дискримінація національних меншин.

Loading...