live

Парламент Іраку підтримав відставку глави уряду

Такий крок спричинений масовими протестами, в яких загинули сотні людей

Прем'єр-міністр Іраку Адель Абдул Махді з відкритих джерел

Іракські законодавці затвердили відставку прем'єрміністра Аделя Абдул-Махді під час засідання парламенту, яке відбулося в Багдаді. Про це повідомляє Aljazeera.

Згідно з повідомленням, посилаючись на статтю 76 Конституції країни, спікер Мохаммед аль-Халбусі заявив, що президент Бархам Салех попросить найбільший політичний блок у парламенті призначити наступного прем'єрміністра.

Як зазначається, юридичні експерти кажуть, що уряд Абдул-Махді візьме на себе роль доглядача протягом 30 днів або доти, доки найбільший блок у парламенті не погодиться на нового кандидата на заміну, однак поки важко сказати, хто ж формує найбільший політичний блок.

Положення Ради Міністрів передбачає, що прем'єрміністр повинен направити свою відставку президенту. Якщо він це зробить, президент покладе на себе виконання обов'язків, поки більшість у парламенті не призначить протягом двох тижнів іншого кандидата.

Однак в заздалегідь записаній промові в суботу Абдул-Махді не згадав про президента. Натомість він сказав, що діючи за порадою головного судді Верховного суду Іраку, він подасть свою відставку до парламенту.

Новини за темою: Масовий розстріл демонстрації в Іраку: Кульмінація кризи веде до розвалу політичної системи

Нагадаємо, напередодні прем'єрміністр Іраку Адель Абдул-Махді написав заяву на своє відсторонення від обов'язків через антиурядові акції протесту, які протягом тривалого часу проходять у іракській столиці - місті Багдад.Loading...
Loading...
Loading...