Два інтерв'ю - як небо і земля

Калініченко Олексій
Калініченко Олексій

Аналітик

Два інтерв'ю - як небо і земля
Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Після марафону Зеленського мимоволі порівнюю всі інтерв'ю провідних українських політиків для ЗМІ. Зрозуміло, з погляду інформативності та змістового наповнення.

26 листопада на ТБ транслювалося інтерв'ю українського політика, народного депутата Віктора Медведчука низці українських ЗМІ.

Мабуть, це одне з найкращих інтерв'ю Віктора Медведчука

Наприклад, з 14 годин спілкування президента з пресою, я для себе вивів кілька простих речей:

 1. Зеленський – президент України.

 2. Зеленському 41 рік.

 3. Президент не в курсі багатьох проблем і питань, пов'язаних з роботою президента і влади взагалі, тому що, як він сам вважає, це не в його компетенції. Але, за його словами, він обов'язково поцікавиться.

 4. Зеленський за мир і процвітання "країни в смартфоні", тому що це класно і круто.

 5. Якщо продати землю і легалізувати гральний бізнес, то це значно поповнить бюджет країни…

 6. І, головне, Зеленський не відчуває за собою жодної відповідальності. Тому він з легкістю заявляє про те, що готовий подати у відставку в будь-який момент.

  При цьому тут же заявляє про те, що може розпустити Раду. І Раду він розпустить швидше, ніж піде сам…

14 годин… 

Інтерв'ю Віктора Медведчука українським журналістам тривало 1 годину 40 хвилин, але за змістом на 1000 % інформативніше за марафон Зеленського.

Основні теми, які були порушені, хвилюють основну частину українських громадян:

 • ринок землі, його доцільність, запропонований чинною владою сценарій і основні вигодонабувачі від розпродажу;
 • розв'язання кризи на Донбасі та спосіб завершення збройного конфлікту на території України;
 • зустріч у "Нормандському форматі" та чи принесе вона мир в Україну;
 • ціна на газ, транзит газу та енергетичний потенціал України в цілому;
 • економічний блок питань.   

За якістю відповідей Медведчука на ці питання, а за визначенням, це виклики часу для України, можна зробити висновок, що голова політради ОПЗЖ не просто добре володіє ситуацією, не просто говорить про найгарячіші питання, але й одразу ж пропонує конкретні механізми, як розв'зати ці проблеми в інтересах України. 

Наприклад, тема ринку землі.

Проведіть аудит української землі. Наведіть лад у Державному земельному кадастрі – зробіть його публічним, закріпіть за кожним українцем право власності на конкретну ділянку землі. Проведіть референдум з питання вільного продажу землі і вже за результатами цих дій можна приймати рішення – робити землю товаром чи ні, і на яких умовах.

А якщо влада всупереч думці і побажанням більшості українців, все-таки ухвалить антиукраїнський закон про "ринок землі", то ОПЗЖ готова оскаржити його в Конституційному суді. 

Або проблема війни на Донбасі. Медведчук в котрий раз вже представив чітку, покрокову інструкцію з подолання кризи на Донбасі та відновлення миру в країні, тобто повернення України в нормальний, стабільний стан, коли у країни є реальні перспективи для розвитку.

Адже саме цього чекають українці від влади – чітких і конкретних відповідей про те, як вирішувати наболілі проблеми:

 • припинення бойових дій на сході України,
 • відновлення територіальної цілісності,
 • створення умов для інвестиційної привабливості та економічного зростання etc…   

Газ. Механізми та реальні кроки щодо зниження вартості газу для населення. А це значить і зниження комунальних тарифів, за допомогою яких влада грабує українців. Перспективи участі України у міжнародному газовому консорціумі. 

Це все є у відповідях Віктора Медведчука українським журналістам, а по суті, нам – громадянам України. Для цього не знадобилося влаштовувати дороге багатогодинне шоу-марафон в їдальні громадського харчування.

Як показує практика, достатньо 1 години і 40 хвилин, щоб донести до людей суть основних проблем і ключові варіанти їх розв'язання. Тому, можна сказати, що Медведчук, в тому числі, дав майстер-клас для Зеленського, як повинен працювати президент. Таке можливо, коли ти розумієш, про що говориш, коли є досвід державного управління, коли знаєш на ділі, які рішення треба приймати, якщо дієш в інтересах своєї країни.

Я ж недарма називаю Медведчука альтернативним центром політичних рішень… В його діях чітко видно високу ступінь розуміння ключових викликів України, а також і механізми вирішення цих проблем.

Досвід, принципова позиція, постійна робота над собою.

загрузка...
загрузка...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...