До плінтуса і далі!

 Микола Васильківський
Микола Васильківський
До плінтуса і далі!
president.gov.ua

"Шкідливі поради" Зеленському, як наздогнати рейтинг Яценюка. Нові рейтинги від КМІС справили ефект бомби, що розірвалася.

Нові рейтинги від Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) викликали сенсацію на рівні вибуху бомби.

Нормально, падаємо

Соціологія показала, що рейтинг Зеленського… падає стрімким домкратом. Для мене, звичайно, взагалі дивно, звідки у повністю некомпетентної людини може бути найвищий рейтинг у країні, але це швидше питання до розумових здібностей тих українців, хто голосував за "молодо-зелено".

Поки залишається відкритим питання, чи поб'є Зеленський рекорди – точніше, антирекорди Ющенка і Порошенка з падіння рейтингу – а поки зрозуміло, що цифри – річ уперта. І якщо у вересні рейтинг Зеленського становив 73%, то станом на кінець листопада – вже 52% (в даному випадку йдеться про заміри КМІС). Звичайно, до Порошенка з його 12% або Яценюка з 9 % ще як до рівня життя в Євросоюзі, але, як мовиться, тенденція очевидна.

Падіння рейтингу Зеленського на 21 % за три місяці осені – це заявка на антирекорд, яка вимагає задуматися, чому так відбувається. Якщо однією фразою, то мінус 21 % - це симптом жорсткого масового розчарування.

На виборах українців закликали проголосувати за "нові обличчя", а тепер раптом виявилося, що Україну окупували якісь збоченці, заступник міністра легкої поведінки, "дебіли" і насильники. Окреме спасибі за обвал рейтингу Зеленському, звичайно, потрібно сказати фракції "Слуга народу", яка, дрейфуючи від скандалу до скандалу, стахановськими темпами ліпить собі образ групи неадекватних людей, де зібралися ґвалтівники із судимостями на кшталт депутата Іванісова, любителі конвертів з грошима типу Тищенка та шанувальники продажної любові типу Яременка.

 

Вірною дорогою Яценюка

В якому страшному маренні я міг голосувати за таке? – запитує себе маленький українець. А на екрані в цей час міністр економіки Милованов чи то визнає, що він "дебіл", чи то розповідає, як писав диплом "по укурке" марихуаною. Прем'єр-міністр Гончарук розсікає по Кабміну на самокаті, зізнається, що у нього диплом про освіту "недержавного зразка" (тобто, ніякого, як ми розуміємо). Тепер ви розумієте, чому засідання уряду закривають від преси?! Тому що якщо простий українець, що називається, без купюр, почує, про що говорять урядові "слуги народу", то Зеленський ще буде заздрити рейтингам Порошенка.

А давайте поміркуємо в стилі "шкідливі поради", що потрібно робити президенту Зеленському, щоб незабаром наздогнати рейтинг Яценюка? Без сумніву, знижувати рейтинг Зеленського будуть допомагати і Кабмін, і численні депутати з фракції "Слуга народу". І, треба сказати, їм є над чим працювати. Наприклад, тема зоофілії у фракції "Слуга народу" не розкрита взагалі!

В першу чергу, Зеленському потрібно і далі догоджати ультранационалистичним виборцям, які на президентських виборах голосували за Порошенка. І, відповідно, продовжувати плювати на думку українців, які голосували за Зеленського, бо сподівалися на мир на Донбасі і на припинення тарифного геноциду, тому що втомилися дивитися на безсовісні пики Свинарчука та інших спільників Порошенка, які не боялися красти, бо мали "дах" у владі.

Звичайно ж, потрібно обманювати і далі своїх виборців. Наприклад, на виборах обіцяти "ретельно вивчити" скандальний закон про тотальну українізацію, а на ділі дати йому путівку в життя і призначити головного шпрехенфюрера, яка загрожує пресувати всіх, хто користується своїм конституційним правом говорити тією мовою, якою хоче. Далі, звичайно ж, потрібно швидкими темпами видресирувати і випустити на волю мовных інспекторів і всіляко заохочувати стукацтво "патріотичних" громадян, щоб вони "стукали" на колег та сусідів за те, що ті розмовляють російською, угорською чи болгарською мовами. Особливо таку політику примусової українізації, звичайно ж, "оцінять" на переважно російськомовному Південному Сході, який на виборах дав за Зеленського рекордну кількість голосів.

 

Які тарифи? Президент пожартував

Йдемо далі. Що там хвилює українців найбільше? Судячи із соціології, це війна на Донбасі та комунальні тарифи. За даними КМІС, 45 % опитаних зазначили, що їх витрати на комуналку в жовтні 2019 зросли порівняно з жовтнем 2018 року. 14 % зізналися, що витрачають на платежі за послуги ЖКГ більше половини доходу сім'ї. Порівняно з 2015 роком, частка таких бідолах зросла з 6 до 14 %.

Щоб прискорити обвал рейтингу, потрібно, щоб соратники Зеленського постійно нагадували, що "президент пожартував", коли критикував тарифи під час виборів, як вірно висловився депутат Андрій Герус.

Які там ще були обіцянки? Ах, так, напередодні виборів у Раду 21 липня Зеленський записав відео за кермом Tesla, в якому пообіцяв скасувати плату за комуналку для українців старше 70 років.

Зеленський сказав, що "знаходять наші хлопці економічну модель, як людям, яким за 70, і вони не можуть, не тільки тому що на пенсії, а фізично не можуть працювати, і вони вже досить напрацювалися за 40, за 50 років на країну, як таким людям не платити комуналку".

Повіривши в обіцянки щодо закону про українізацію, комунальних тарифів etc багато хто на виборах до Ради проголосував за "Слугу народу", вперше в історії надавши шанс президентові мати у Верховній Раді повністю союзну більшість. І що ж вони бачать тепер? Якраз кінець листопада, людям приносять платіжки за опалення, у літніх людей нервовий шок від космічних цифр, вони п'ють валер'янку і корвалол. І тут дуже вчасно виступив прем'єр Олексій Гончарук, який сказав, як відрізав, що Кабмін не буде скасовувати комунальні платежі для тих, кому за 70. Зауважте, як прем'єр правильно поєднав єдність часу і дії, обломив очікування українців, які повірили Зеленському! Прямо-таки талант драматурга!

Звісно, в цій ситуації Зеленському в жодному разі не можна знижувати тарифи, і або відповідати "нічого про це не чув", або "буду розбиратися", або "це питання не до мене, а до мера". Якщо хто не в курсі, це найпопулярніші чергові фрази Зеленського, які найчастіше звучали під час пресмарафону в ресторані швидкого харчування у вересні.

 

Досвідчені проти профнепридатних

Можна буде серйозно прискорити падіння рейтингу, якщо Зеленський продовжить демонструвати некомпетентність і профнепридатність для роботи президентом. І тут на тлі некомпетентного лідера нації будуть вигідно виглядати навіть Порошенко чи Тимошенко. Дивлячись на обвал рейтингу, який показує соціологія, стає зрозуміло, чому Зе-чиновники разом зі "зграєю товаришів" Коломойського намагаються "приглушити свободу слова" і відібрати телеканали "112 Україна" і NewsOne у нинішнього власника.

Тому що, коли простий українець дивиться, скажімо, велике інтерв'ю Віктора Медведчука, то мимоволі починає замислюватися, а чи та у нас людина сидить у кріслі президента?

Про що говорити, якщо навіть частина "слуг народу" - весільні фотографи, безробітні та коучі починають плутатися і періодично голосувати за ініціативи Медведчука, як було з голосуванням за створення ТСК з розслідування трагедії 2 травня 2014 року в Одесі. Тому що людина бачить, як Медведчук в інтерв'ю без папірця оперує показниками держбюджету, середньої зарплати, зростання ВВП і т. д., як називає проблему і тут же пропонує варіанти як її вирішити, та ще аргументує економічними викладками. І, на контрасті з Медведчуком, бэкающий і мекающий гарант, який вже півроку в кріслі, але не виконав жодної своєї обіцянки, а на всі питання тільки говорить "буду розбиратися". А як відкриє рот, так і хочеться відправити його не президентськими справами займатися, а якийсь ширвжиток рекламувати.

Але, щоб рейтинг не зупинився на півдорозі, потрібно продовжувати. Як відомо, наближається 31 січня, коли закінчується контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом". Коболєв і Вітренко провалили переговори в тристоронньому форматі "Україна – Росія – ЄС", але на досягнутому не зупиняються, а практично щодня висувають "Газпрому" нові претензії, ніби ніколи не збираються підписувати новий договір про закупівлю і транзит газу.

 

Нормандські віражі

Залишається, звичайно, надія, що питання щодо газу вдасться вирішити на "нормандській зустрічі" за участю Макрона, Меркель, Зеленського і Путіна. Звичайно ж, Зеленському, якщо він хоче такий самий рейтинг, як у Яценюка, або, як мінімум, у Порошенка, потрібно вперто ігнорувати будь-які пропозиції укласти новий договір з "Газпром". Та й взагалі не витрачати час на всі ці "нормандські формати", а замість цього дати у Парижі прес-конференцію, де вимагати від країн ЄС зупинити "Північний потік-2", тому що він не відповідає національним інтересам США…

Загалом, продовжуйте у тому ж дусі, Володимире! Ультранаціоналісти Вас ніколи не підтримають, скільки не кланяйтеся. А ті мільйони, які за Вас голосували, незабаром будуть проклинати той день і годину, коли вони обікрали самих себе і своїх дітей і онуків ще на 5 років безперспективного життя у стані війни, в депресії та злиднях.

Микола Васильківський для Кореспондента

 
загрузка...
загрузка...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...