Збільшення розміру пенсій, зміни до ДБН та нові монети: Які нововведення чекають на українців у грудні

Топ-новина
Топ-новина
Українські гривні. Фото: Єлизавета Сергієнко/Прес-центр НБУ

Закінчується останній місяць осені – а це привід дізнатися, що принесе українцям перший місяць зими та фінальний місяць року

У грудні цього року на українців чекає декілька новацій – перегляд розміру пенсій, який відбувається майже постійно на початку зими, внесення змін до Державних будівельних норм, які, приміром, дозволять проєктувати кафе та бари на будь-якому поверсі житлового будинку (новобудов), заміна паперових купюр номіналом в 5 грн на металеві і ще дещо. Про все більш докладніше - далі.

Підвищення прожиткового мінімуму та пенсій

Згідно статті 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" з 1 грудня набудуть чинності нові розміри прожиткових мінімумів:

- 1779 грн – для дітей віком до 6 років;
- 2218 грн – для дітей віком від 6 до 18 років;
- 2102 грн – для працездатних громадян;
- 1638 грн – для осіб, які втратили працездатність;
- 2027 грн – загальний показник.

Українські гривні. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Також Держбюджетом на поточний рік передбачено збільшення пенсій та аліментів. Перерахунок пенсій проводився у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

З 1 грудня розмір мінімальної пенсії за віком для непрацюючих становитиме 1638 грн. З підвищенням рівня пенсійних виплат для інших категорій громадян представлені в інфографіці.

Збільшення розміру пенсій в грудні 2019 року Пенсійний фонд України

Також заплановано підвищення мінімального розміру аліментів до:

- 889,5 грн – для дітей до 6 років;
- 1109 грн – для дітей віком від 6 до 18 років.

Конвенція MLI

З початком зими також запрацює Конвенція MLI – це важливий крок для протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування.

"Завдяки Конвенції, Україна зможе внести необхідні зміни до більшості міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами. Це дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню доходів бюджету", - пояснюють у Міністерстві фінансів України в Facebook.

Зміни до ДБН

Окрім цього, з 1 грудня вступає в силу ряд змін, внесених в ДБН В.2.2-15:2019 "Житлові будинки. Основні положення". Серед основних:

- житлові будинки та вбудовані в них приміщення громадського призначення слід проєктувати класом енергоефективності не нижче "С" з урахуванням вимог ДБН В.2.6-31:2016 "Теплова ізоляція будівель";

- дозволено проєктувати кухні-ніші в квартирах". У квартирах з 2-ма та більше кімнатами дозволено проєктувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами – так звані кухні-ніші та кухні-вітальні. Раніше це дозволялося лише для однокімнатних квартир;

ДБН

- дозволено розміщувати вбудовані і вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно. Норма розповсюджується виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік;

- дозволено не передбачати при проєктуванні у кожній квартирі пристрою для приєднання до радіомережі (радіоточки).

Парламентські слухання щодо введення ринку землі

4 грудня відбудуться парламентські слухання на тему земельної реформи. Їх метою є привернення уваги органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадськості, експертного середовища до проблемних питань обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні.

Верховна Рада. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Завданням слухань є залучення до обговорення вітчизняної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, аграрних асоціацій, громадських організацій, профільних міжнародних організацій, науковців, експертів, власників та користувачів земель сільськогосподарського призначення, політиків та широкої громадськості.

Результати сертифікації вчителів

6 грудня в кабінетах учасників буде розміщено інформацію про успішне проходження сертифікації у вигляді графічного зображення сертифіката.

У 44 закладах стартував пілотний проєкт із впровадження дуальної освіти МОН

Сертифікат видається учасникам сертифікації, які за кожним із показників набрали кількість балів, що дорівнює або перевищує встановлену комісією граничну кількість балів.

Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, упродовж трьох років отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу.

Електронне посвідчення водія та техпаспорт

Також у грудні уряд планує провести презентацію та запустити новий сервіс для водіїв – посвідчення та технічний паспорт онлайн. Нові послуги мають представити в середині місяця.

Впровадження електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію

Наявність електронних документів дозволить водіям не тримати з собою пластикові та паперові документи.

Дізнатися більше про нововведення можна в матеріалі "Посвідчення і техпаспорт у смартфоні: Все, що потрібно знати про нові сервіси для водіїв".

Нові монети замість паперових грошей

Трішки згодом, 20 грудня, НБУ введе в обіг монету номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень.

"Національний банк України завершує перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, який містить більш надійні та захищені від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. З цією метою в обіг буде введено монети номіналом 5 та 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти", - повідомили в Нацбанку.

Монети номіналом в п’ять гривень. Фото: bank.gov.ua

Водночас буде запроваджено оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які за дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень.

 

 

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...