live

Медведчук: Всі виконавці незаконного стеження з боку СБУ за депутатами будуть притягнуті до кримінальної відповідальності

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Всі виконавці незаконного стеження з боку СБУ за депутатами партії "Опозиційна платформа - За життя" будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив під час "Великого інтерв'ю" на телеканалі "112 Україна".

"Так, я отримав статус народного депутата, як і багато інших колег, 29 серпня. І ніяких стежень, ніяких оперативно-розшукових дій, ніяких контррозвідувальних заходів щодо народних депутатів без офіційного звернення до ВР для того, щоб отримати дозвіл на подібні дії, бути не може. Але Служба безпеки грубо порушує чинне законодавство", - сказав він.

"Ми звернулися в ДБР, і 21 листопада ДБР почало кримінальне переслідування по відношенню до керівництва СБУ, тому що у тих повідомленнях ЗМІ, про які я кажу, вказувалися керівники, які безпосередньо реалізовують політику виконавців. Більше того, є інформація про виконавців цих незаконних дій, і ми, звичайно, зробимо все, щоб вони були притягнуті до кримінальної відповідальності", - додав нардеп.

Віктор Медведчук також згадав про нещодавню інформацію про порушення кримінальних справ щодо низки тяжких злочинів стосовно колишнього голови СБУ Василя Грицака.

"Переслідування особисто мене і багатьох інших представників “Опозиційної платформи - За життя” почалося ще за Грицака, коли порушувалися незаконні кримінальні справи, коли проводилися незаконні заходи, в тому числі і оперативні, але я не був тоді депутатом. Я все знав, я все розумів, тому що такого статусу, як недоторканність, у мене не було з 2002 року. І я жив в цих умовах і при Ющенку, і при Януковичу, і при Порошенку, і, звісно, я продовжую жити і при Зеленському. І мене абсолютно не лякають ні стеження, ні прослуховування, тому що за всі ці роки я був і залишаюся законослухняним громадянином, і що б вони не робили – це все політично мотивовані дії", - сказав він.

"Так ось, щодо Грицака. Я точно знаю, що цю людину є за що притягати до кримінальної відповідальності, і я сподіваюся, що він буде притягнутий до кримінальної відповідальності, в тому числі щодо тих звинувачень, які вже висловлені, з приводу яких ведеться розслідування, тяжких злочинів відносно нього. І коли він очолював АТО, будучи першим заступником голови СБУ, і займався незаконними операціями в цій зоні, і коли він став головою СБУ і здійснював незаконні та оперативно-розшукові дії щодо багатьох людей, які не були мотивовані законом і не передбачені законом. Я думаю, що він повинен понести заслужену кримінальну відповідальність, і це я сьогодні наводжу в якості прикладів новим керівникам СБУ. А нині повинні розуміти: не буде зараз - настане час, і вони понесуть кримінальну відповідальність за порушення закону, яке містить ознаки кримінальних злочинів. Я в цьому впевнений", - підкреслив Медведчук.

Нагадаємо, деякий час тому журналіст Андрій Павловський опублікував службову записку СБУ про те, що Службі безпеки України з Офісу президента дали доручення встановити стеження за головою політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком, Нестором Шуфричем, Василем Німченком, Тарасом Козаком, Олегом Волошиним і рядом інших нардепів від цієї політсили.

У записці йдеться про те, що департамент "К" СБУ має перевірити всі фінансові операції нардепів від цієї політсили, депозити, банківські рахунки та іншу фінансову інформацію.

Крім того, силовики повинні встановити стеження за Медведчуком, його дружиною Оксаною Марченко, а також низкою інших нардепів від "Опозиційної платформи – За життя" на предмет виявлення "зв'язків, способу життя, місця проживання, офіційних і неофіційних контактів".

Однак згідно із законодавством негласні слідчі дії щодо нардепів законні тільки після позбавлення їх недоторканності за результатами голосування у Верховній Раді. Тому у записці йдеться про незаконні слідчі дії щодо опозиційних народних депутатів.

Також народні депутати "Опозиційної платформи – За життя" звернулися до ДБР, ГПУ з вимогою розслідувати незаконні дії спецслужб.

"Це явне порушення закону, явне порушення Конституції, і всі, хто причетний до такого роду діяльності, повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Саме для цього було підготовлено, направлено в ДБР заяву про притягнення до кримінальної відповідальності СБУ, яка займається незаконним стеженням за народними депутатами України", - заявив Кузьмін.

Народний депутат заявив, що якщо до понеділка Державне бюро розслідувань відмовить у відкритті кримінального провадження, то політсила звернеться в суд, і так зобов'яже відповідні правоохоронні органи розслідувати цю справу.



Loading...
Loading...
Loading...