live
Новини » Політика 131 Читать эту новость на русском

Медведчук: Порошенко обрав політику антиросійської істерії і печерної русофобії, щоб отримати підтримку електорату на заході України

Віктор Медведчук. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Експрезидент України Петро Порошенко обрав політику антиросійської істерії і печерної русофобії, щоб отримати підтримку електорату на заході України. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив під час "Великого інтерв'ю" на телеканалі "112 Україна".

"Давайте згадаємо ситуацію, кінець 16 - початок 17, коли почалася ця так звана економічна блокада, і коли вона в березні вже була введена в дію рішенням Ради національної безпеки і підписаним указом Порошенко. А ви пам'ятаєте міжнародну реакцію? Сімка - блокаду не можна вводити, зруйнувати, необхідно сьогодні націонал-радикалів прибрати звідти силовим рішенням, застосуванням сили, монополія якої повинна знаходитися у держави. Ви пам'ятаєте думку ЄС. Ви пам'ятаєте, що було найголовнішим для Порошенка? Це навіть рішення і думка посольства США. Вони ж усі були за це. А Порошенко сказав: "Ні, це торгівля на крові"", - сказав він.

"А чому? Та тому, що в 17 році він вже обрав лінію поведінки на 19-й рік на президентські вибори, і йому треба було ось це протистояння. Він займав позицію того, щоб сповідувати і репродукувати політику русофобської істерії і печерне відношення з приводу всього того, що пов'язувало Україну з Росією. Він на цьому хотів виграти весь західний електорат. Він хотів бути там першим, і для цього йому потрібна була ось ця антиросійська істерія і печерна русофобія, і він обрав цю політику. А як же тоді бути, домовлятися з цими територіями, з цими людьми, дозволяти торгівлю, не вводити економічну блокаду і сповідувати цю політику? Аж ніяк. Такого шляху не було. Ось тому це було все зроблено. І це те, що згубно відбилося негативно на інтересах України, на інтересах наших громадян. І це не дозволено досі", - додав нардеп.

Як повідомлялося, ДБР направило до Генеральної прокуратури проекти про підозру Петру Порошенку і подання в Раду про надання згоди на його притягнення до відповідальності. У документі проекту, спрямованому до ГПУ, йдеться про підозру п'ятому президенту України у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених за двома статтями КК України – це ч. 3 ст. 109 ("Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади") і ч. 2 ст. 364 ("Зловживання владою або службовим становищем").

Loading...
Loading...
Loading...