Новини » Політика 266 Читать эту новость на русском

ГПУ назвала кількість осіб, яких визнали винними у справах Євромайдану

Всього у відповідних провадженнях про підозру повідомлено майже 450 особам

УНІАН

У Генеральній прокуратурі України заявили про 59 осіб, яких визнали винними у кримінальних провадження щодо Євромайдану. Про це повідомила пресслужба ГПУ у відповідь на запит Радіо Свобода.

"Загалом правоохоронними органами України у провадженнях цієї категорії повідомлено про підозру 445 особам, з них: 48 високопосадовцям, 228 правоохоронцям, у тому числі 27 слідчим, 20 прокурорам та 23 суддям. Скеровано до суду 195 обвинувальних актів стосовно 298 осіб. У вчиненні злочинів судами визнано винними 59 осіб, щодо 46 з них ухвалено обвинувальні акти", - зазначили в ГПУ.

Окрім цього, протягом перших дев'яти місяців 2019 року управління спеціальних розслідувань повідомило про підозру 14 людям, у тому числі високопосадовцям, керівникам правоохоронних органів. Щодо 11 людей досудове слідство закінчене і обвинувальні акти направлені до суду. За ці місяці судді оголосили один обвинувальний вирок.

Слід зауважити, що загалом упродовж усього часу управління спеціальних розслідувань досліджувало понад 4100 епізодів вчинення кримінальних правопорушень, у яких підозру повідомили 288 людям. У ГПУ розповіли, що слідчими управління було направлено до суду 81 обвинувальний акт щодо 162 людей. Суд визнав винними 20 людей, а щодо 19 з них ухвалив обвинувальні вироки.

Також у Генпрокуратурі підрахували, що під час Євромайдану постраждали 2442 людини, з яких 1721 цивільна особа та 721 правоохоронець.

Нагадаємо, адвокатка родин героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська 22 листопада оголосила голодування. На такий крок жінка пішла через байдужість влади щодо розслідування, вона вимагає терміново ухвалити зміни до закону, які дозволять поновити процес розслідування справ Майдану.

загрузка...
загрузка...
Loading...