Екологічна катастрофа: В ООН прогнозують масове вимирання через потепління

Акції протесту у світі із закликом до боротьби зі зміною клімату. Фото АР News

Виходом може стати значне посилення країнами світу своїх зобов’язань щодо викидів парникових газів

Угода про протидію глобальному потеплінню вже не врятує планету. Навіть якщо країни її дотримуватимуться, клімат незворотно зміниться і зробить значну частину Землі непридатною для проживання. Про це йдеться у звіті Програми ООН з довкілля (ЮНЕП), пише Укрінформ.

У ньому йдеться, що у майбутньому середня температура на планеті підвищиться більш як на три градуси, і це призведе до масового вимирання біологічних видів. Значна частина планети може стати непридатною для життя людини. Навіть потепління на понад 1,5°C спричинить драматичні кліматичні наслідки.

Та навіть для цього рівня, щоб утримати потепління лише на 1,5°C до 2030 року, викиди парникових газів мають скорочуватися на 7,6% щороку протягом наступного десятиліття. Виходом може стати значне посилення країнами світу свої зобов’язань щодо викидів парникових газів.

Відповідна угода може бути підписана на конференції ООН з питань клімату, яка відбудеться у грудні 2020 року в Глазго. Крім того, виконавчий директор ЮНЕП Інгер Андерсен закликала "кожне місто, регіон, підприємство чи окремих осіб діяти вже тепер", бо чекати ще рік вже не можна.

Зазначимо, кліматична ситуація у світі досягла критичної відмітки. Тепер майбутнє нашої планети залежить від нас самих та нашого способу життя. Вчені з різних країн закликають світову спільноту вжити активних заходів для покращення екологічної ситуації.

Як повідомлялось раніше, понад 11 тис. кліматологів із 153 країн закликали ООН і владу всіх держав оголосити кліматичний надзвичайний стан.

Loading...