Чому в США знижується тривалість життя, коли в інших країнах вона зростає

Der Spiegel
Der Spiegel
Чому в США знижується тривалість життя, коли в інших країнах вона зростає
newsland.com

У 1959 році середня тривалість народженого в США немовляти становила 69,9 років, у 2017-му - 78,6 років. Найбільше зростання тривалості життя в країні спостерігалося в 70-ті, але вже з 80-х років зростання явно сповільнилося, чому?

Про це пишет Der Spiegel.

Смерті від наркотиків, алкоголю і самогубств багато в чому сприяють тому, що середня тривалість життя в США знижується. Про це написали двоє американських вчених в "Журналі Американської медичної асоціації (Jama).

Стівен Вулф (Steven Woolf) і Хайді Шумейкер (Heidi Schoomaker) проаналізували середню тривалість життя за період з 1959 по 2017 рік і з'ясували, чому вона спочатку стагнувала, а тепер зменшується.

Крім того, кількість смертей особливо збільшилась у віковій групі від 25 до 64 років і головну роль у цьому відіграють наркотики, алкоголь і самогубства. У 1999 році на кожні 100 тисяч населення від передозування наркотиків гинуло сім осіб цієї вікової групи, а в 2017 році - вже 32 людини. Але також ціла низка різних захворювань сприяла тому, що все більше американців почали вмирати, не досягнувши віку 65 років.

Які можливі причини?

Система охорони здоров'я в США - одна з найдорожчих у світі з розрахунку на душу населення. Багато хто взагалі не може дозволити собі медичне обслуговування, тому що медичне страхування для всіх громадян США відсутнє. Але вчені сумніваються, що зниження тривалості життя пов'язане з системою охорони здоров'я. На їх думку, цим можна пояснити, чому смертність серед людей молодше 65 від одних хвороб сильно зросла, а від інших хвороб скоротилася. Але наголошується, що країни з більш високою тривалістю життя ніж у США, більшою мірою піклуються про доступність медичного обслуговування для своїх громадян.

Економічні проблеми, можливо, також сприяють зниженню середньої тривалості життя, вважають вчені. Вже у вісімдесяті і дев'яності роки кількість смертей серед людей молодше 65 років почала зростати. Загалом тривалість життя збільшувалася, але лише за позитивних трендів в інших вікових групах. У ці десятиліття в США у багатьох галузях економіки відбулися великі скорочення робочих місць, розрив між бідними і багатими збільшився. У супровідному коментарі в Jama троє вчених зазначили, що на даний момент різниця в середный тривалості життя між 1% найбідніших американців і 1% найбагатших громадян США становить 14 років у чоловіків і 10 років у жінок.

Куріння залишається одним з важливих чинників, незважаючи на те, що кількість курців в США знижується. У більш ранні роки порівняно високою часткою курців в населенні країни можна було пояснити нижчу середню тривалість життя.

Зайва вага з можливими супутніми проблемами для здоров'я, такими як серцево-судинні захворювання, також призводить до зниження тривалості життя. Однак у деяких країнах, наприклад, в Австралії, де також багато курять і мають зайву вагу, спостерігається помітне збільшення середньої тривалості життя.

Посилення психологічного стресу може бути ще однією причиною зростання числа смертей від наркотиків, алкоголю і самогубств. Але тут дослідники налаштовані скептично, тому що дані про поширеність хронічного стресу і психічних захворювань неоднозначні. Проте є ознаки того, що число страждаючих від стресу, страхів або депресії зростає, і особливо серед молодих дорослих.

Опіоїдну епідемію дослідники однозначно розглядають як один з важливих факторів зниження тривалості життя. Кількість померлих від передозування наркотиків підскочила, після того, як в 1996 року на ринок був випущений анальгетик оксиконтін. Деякі пацієнти, що впали в залежність від так званих опіоїдних препаратів, перейшли потім на героїн, у внаслідок чого героїнозалежних стало більше.

Що робити?

Так як у цього явища не одна, а ціла низка можливих причин, важко знайти рішення і втілити його в життя. У коментарях до статті вчені вказують, між іншим, на те, що наркозалежні люди мають отримувати більш ефективну медичну допомогу. А що стосується зростаючого числа самогубств, вчені вважають, що необхідно розробити стратегію, яка дозволила б зменшити можливості нанесення собі тілесних ушкоджень із застосуванням вогнепальної зброї під час емоційних криз". На їх думку, в країні, де лобі зброярів не таке сильне, просто треба вимагати регламентоване володіння вогнепальною зброєю.

А як боротися із зайвою вагою? "Потрібно енергійно підтримувати сім'ї та окремих людей їх прагнення проводити менше часу перед телевізором і вести активний спосіб життя. Вдома, в школах і на роботі необхідно вживати більш здорову і просту їжу". Але на питання, як це здійснити на практиці, вчені відповіді не дають.

Проте автори статті впевнені, що необхідно щось робити. Інакше скорочення середньої тривалості життя у США, як це не сумно, стане нормальним явищем.

За матеріалами ІноЗМІ.

 
загрузка...
загрузка...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...