Новини » Львів Читать эту новость на русском

За домашнє насильство мешканцю Львівщини загрожує тюрма

Домашнє насильство

41-річний чоловік систематично чинив фізичний та психологічний тиск на свою дружину

На Львівщині упродовж року в Стрийський відділ поліції за допомогою неодноразово зверталася 33-річна мешканка одного з сіл району. Жінка скаржилася на свого чоловіка, який у стані алкогольного сп’яніння влаштовував конфлікти та погрожував їй фізичною розправою.

Про це повідомила пресслужба поліції Львівської області.

Під час розгляду кожної із заяв дільничний офіцер поліції вживав заходи, передбачені Законом України "Про протидію та запобігання домашньому насильству", щоб убезпечити жінку та її дітей, в присутності яких батько вчиняв протиправні дії.

"На кривдника винесено тимчасові заборонні приписи, складено протоколи за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та взято його на профілактичний облік. Суд вже тричі притягнув чоловіка до адміністративної відповідальності, наклавши на нього штрафи. Однак, жінка звернулася до нас знову, слідчі розпочали кримінальне провадження", – розповів т.в.о. заступника начальника Стрийського відділу поліції майор поліції Андрій Федевич.

Досудове розслідування, відкрите за ст.126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України, триває. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, – до двох років позбавлення волі.

Нагадаємо, з початку 2019 року домашнє насильство в широкому розумінні як вид правопорушення вважається в Україні кримінальним злочином. Тобто, щоб покарати кривдника, тепер не потрібно чекати, поки він вб’є або вчинить тяжких побоїв жертві – за образи, приниження та економічний шантаж домашні тирани можуть опинитися за ґратами. Протягом року українські суди винесли вже не один звинувачувальний вирок, а нещодавно перший вирок за домашнє насильство оголосили і в Києві.

Loading...