live
Новини » Політика 301 Читать эту новость на русском

Якщо політики вестимуть правильно переговори, не залишимось без контракту про транзит, – Скороход

Скріншот ZIK

Вартість української ГТС штучно занижують, щоб продати подешевше і якнайшвидше

Говорячи про небезпеку припинення транзиту газу Україною, слід пам’ятати, що споживання цього ресурсу у Європі значно зросло. Якщо наші політики вестимуть переговори правильно, Україна не залишиться без контракту.

Про це під в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявила позафракційна народна депутатка України Ганна Скороход.

Вона переконана: вартість української ГТС занижують штучно.

"Давайте повернемось до того законопроєкту, який намагались проштовхнути, коли хотіли продати 49%. А як продати? Дати подешевше і якнайшвидше, а потім будуть інвестиції. Це ми бачимо повсюди, як нас кормлять завтрашнім днем і розповідають, що все потрібно продати, а державна власність – це страшно", – розповіла Скороход.

Вона зазначила: насправді все це не так, адже українська ГТС справді є цінною.

"Зараз кажуть, що припиниться транзит, що все буде погано. Та нічого погано не буде. Давайте врахуємо те, що споживання в Європі збільшилось на великий відсоток. Якщо наші політики вестимуть переговори правильно, ми не залишимось без контракту", – переконана Анна Скороход.

Нагадаємо, раніше  російський "Газпром" запропонував "Нафтогазу" продовжити транзитний контракт або укласти новий терміном на один рік за кількох умов. Зокрема обидві мають відмовитись від взаємних претензій у міжнародному арбітражі та припинити їх розгляд у суді та Антимонопольний комітет України має скасувати призначений "Газпрому" штраф за порушення економічної конкуренції.

Міністр енергетики Олексій Оржель заявив, що Україна не піде на пропозицію "Газпрому" та не відмовлятиметься від своїх виграшів у міжнародних арбітражах.

Loading...
Loading...
Loading...