Новини » Політика Читать эту новость на русском

В Антимонопольному комітеті припускають, що Укроборонпром може потрапити під антиросійські санкції США

Антимонопольний комітет України. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Очільник Антимонопольного комітету вважає, що під санкції також можуть потрапити українські підприємства, які фінансують Укроборонпром, зокрема держбанки

Голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв припускає, що державний концерн Укроборонпром може потрапити під антиросійські санкції США через операції з купівлі підприємства "Мотор Січ" спільно з китайськими компаніями Skyrizon і Xinwei

Про це він сказав в ефірі "Радіо НВ".

"Можна опинитися в повністю абсурдній ситуації, коли китайська сторона разом з Укроборонпромом отримала б контроль над цим підприємством. При цьому США можуть знайти підтвердження того, що китайська сторона присутня в ланцюжку постачання "Вертольотам Росії" — і виникне кафкіанська ситуація, коли Укроборонпром з "Мотор Січ" виявляться в американських антиросійських санкціях", — зазначив Терентьєв.

Очільник Антимонопольного комітету вважає, що під санкції також можуть потрапити українські підприємства, які фінансують Укроборонпром, зокрема держбанки. Терентьєв закликав, концерн та уряд враховувати ці ризики під час укладання угоди.

"Така юридична конструкція за участю Укроборонпрому була підтримана Кабміном ще при Гройсмані та Кубіві. Були дані відповідні дозволи на проведення цих переговорів і дій. Тобто, якщо українська сторона свідомо ухвалює рішення відмовитися від співпраці з китайцями за цим проєктом, то повинні бути прийняті рішення як на рівні Укроборонпрому, так і на рівні уряду", — додав глава комітету.

Нагадаємо, 23 серпня американське видання The Wall Street Journal писало, що Болтон приїде у Київ і намагатиметься переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії "Мотор-Січ" китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation. На думку американської сторони, продаж цього заводу як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.

Наразі угода з продажу контрольного пакета акцій "Мотор-Січі" вже підписана, проте її ще має схвалити Антимонопольний комітет.

27 серпня у Києві Болтон провів зустріч із секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Данилюком у Києві. Він застеріг українську владу від китайської дипломатії "створення заборгованостей", пропонованих зовні привабливих фінансових умов, які можуть нашкодити економіці України, і крадіжці інтелектуальної власності.

Як приклад "крадіжки військових технологій" Болтон навів приклад, що п'яте покоління китайських літаків дуже схоже на американські F-35.

У липні журналісти Bihus.Infо з'ясували, що підприємство "Мотор Січ" попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.

Після цього розслідування за компанію взялася Служба безпеки України.

Loading...