Новини » Політика Читать эту новость на русском

Термінал F в аеропорту "Бориспіль" опинився під загрозою закриття

 Володимир Воля
Володимир Воля

Політичний експерт

Олександр Яремчук/Сьогодні

Пасажири в терміналі F не мають можливості отримувати нормальний сервіс через тривалий конфлікт між Фондом держмайна та Міністерством інфраструктури. Відомства Дмитра Сенниченко і Владислава Криклія зійшлися в боротьбі за вплив і розстановку своїх протеже на оренду площ у цьому терміналі.

Про це пише Володимир Воля на своїй сторінці в Facebook.

Незважаючи на те, що вже відбулося оновлення влади, з'ясування стосунків і перетягування ковдри за сфери впливу тривають між різними кланами, які її представляють. Мета одна - осідлати схеми і потоки. Битва відбувається за цілком серйозні ресурси. Але страждають від цього звичайні люди.

Ось один показовий приклад.

Телеграм-канал "Легітимний" опублікував цікавий інсайдерський матеріал про те, як під загрозою закриття опинився термінал F в аеропорту "Бориспіль", відкритий навесні цього року. І який став каменем спотикання для "схематозников" вже нової влади.

В новому терміналі F, як зауважують багато пасажирів, рівень сервісу значно відрізняється від того, який отримують пасажири в терміналі D цього ж аеропорту. Причому в гіршу сторону. В першу чергу, це пов'язано з тим, що там досі відсутні об'єкти громадського харчування та магазини дьюті-фрі.

Звинувачення і невдоволення з боку пасажирів спрямовані, в першу чергу, на адресу аеропорту "Бориспіль". Хоча ці закиди, як виявляється, не тільки несправедливі, але й не за адресою. Аеропорт (як держпідприємство) не має права самостійно вирішувати питання оренди, так само як і впливати на прискорення конкурсної процедури або на результати самого конкурсу.

З'ясовується, що пасажири в терміналі F не мають можливості отримувати нормальний сервіс лише з причини затяжного конфлікту між Фондом держмайна та Міністерством інфраструктури. Відомства Сенниченко і Криклія зійшлися в батлі за вплив і розстановку своїх протеже на оренду площ у цьому терміналі.

Свого часу нардеп Андрій Іванчук з "Народного фронту" (якого називали одним з "смотрящих" від колишньої влади разом з Кононенко і Мартиненко) активно захоплював торгові площі Борисполя. На думку журналістів - перебуваючи у тісному зв'язку з ФДМ (Фонд держмайна, - ред.) і Мінінфраструктури. Адже саме там створювалися такі умови конкурсів, що здобути в них перемогу могли тільки структури Іванчука. Справа його живе і процвітає і тепер. Тому що, ФДМ (Фонд держмайна, - ред.), не бентежачись і прямо порушивши умови конкурсу, продовжив його компанії договори оренди до 10 років. При цьому, закриваючи очі на те, що оплата за оренду для неї в кілька разів нижче реальної ринкової вартості.

"Легітимний" пише, що в цю боротьбу за схеми і потоки включений і новопризначений заступник Криклія – Олег Ющенко, у якого в декларації є не тільки "Ламборгіні", але і 5 га землі в районі аеропорту.

Зараз чиновники місяцями обмінюються листами. А в підсумку - з травня по грудень так і не вирішено питання навіть про нормальне проведення конкурсу.
Фактично повторюється минулорічна історія з орендою площ в терміналі D цього ж аеропорту, коли з листопада 2018 року й донині, не визначені орендарі на частину площ в результаті "міжсобойчика" Фонду держмайна (як керуючого майном держпідприємства) і Мінінфраструктури (як наглядового органу).

Експертна прогнозна оцінка недоотриманої орендної плати за рік склала близько 63 млн гривень, з яких 44,1 млн отримав би держбюджету, а 18,9 млн – аеропорт. Скільки ж мільйонів так і не отримано на новому терміналі - поки невідомо.

Важливо те, що поки чиновники ФДМ (Фонду держмайна, - ред.) та Мінінфраструктури змагаються в казуїстиці, щоб забезпечити перемогу в конкурсах саме своїм протеже – звичайні пасажири, які потрапляють в термінал F, виявляються позбавленими елементарних сервісів, які є всього в декількох сотнях метрів, в іншому терміналі. Але зате призначений "стрілочник" - аеропорт. На жаль, все триває, як і за колишньої влади.

Володимир Воля

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...