Новини » Політика Читать эту новость на русском

Суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Гримчака

Юрій Гримчак

Захист Гримчака заявляє, що суд готує ексчиновникові вже третю підозру

Сьогодні, 29 листопада, відбувся розгляд апеляційної скарги на рішення Печерського районного суду щодо обрання запобіжного заходу Юрієві Гримчаку. Йдеться про ухвалу, яка передбачала тримання Гримчака під вартою на 30 діб із правом внесення застави у 6 мільйонів гривень.

Про це повідомили в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK.

"Розглядали справу за підозрою, якої вже не існує. На апеляцію адвокат подала ще 16 жовтня і зазначила, що весь цей час справу не розглядали саме тому, що прокурори не з’являлися на засідання, а пройшло вже майже два місяці", – розповіла журналістка телеканалу ZIK Алла Жизневська.

Вона зазначила: після того, як Гримчаку прокуратур оголосила підозру, справу перекваліфікували із шахрайства на зловживання впливом.

"Розглядалась вона як особливо тяжкий злочин, а кваліфікація, яка передбачається зараз, – просто тяжкий злочин. Тож адвокат вважає, що обирали запобіжний захід необґрунтовано", – розповіла Жизневська.

Водночас адвокатка Гримчака Тетяна Матяш переконує: невинуватість її підопічного таки вдасться довести.

"У будь-якій частині – що перша, що друга, зараз прокурор каже вже й про третю підозру – наразі САП, разом з НАБУ, вивчає Кримінальний кодекс України на підставі цього кримінального провадження. Ми це розуміємо, але знаємо, що правда буде на нашому боці. Ми доведемо незаконність цієї підозри – нехай в суді, нехай на це піде час, але ми своє доведемо", – наголосила Матяш.

У свою чергу, прокурори заявляли, що рішення суду першої інстанції – повністю обґрунтоване, тож його потрібно залишити без змін. Мовляв, це рішення пов’язане не з кваліфікацією правопорушення, а з наявністю інформації та доказів, які вказують взагалі на вчинення Гримчаком кримінального правопорушення

"Почули ми й самого Юрія Гримчака, він сподівався на справедливе рішення суду. Також вважає, що підозра необґрунтована, тому просив, щоб задовольнили клопотання його адвоката", – повідомила Жизневська.

Нагадаємо, 14 серпня в будинку заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юрія Гримчака пройшли обшуки. Самого Гримчака і його "помічника" затримали за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабаря. Чоловіки попалися на гарячому під час одержання частини коштів у розмірі 480 тисяч доларів.

15 серпня Гримчаку та його "помічнику" оголошено про підозру.

Якщо Юрія Гримчака засудять за шахрайство або хабарництво, то він отримає від 6 до 9 років позбавлення волі.Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив правозахисник Едуард Багіров.

Loading...