Зеленському не варто переживати через падіння рейтингу – реальний обвал його чекає з початком зими

Гужва Ігор
Гужва Ігор

Журналіст, політолог

president.gov.ua

Президенту Володимиру Зеленському належить вирішити низку важливих питань, від яких залежить подальша доля його рейтингу: мирне врегулювання питання Донбасу і транзит газу в Україну. І якщо ці проблеми не будуть вирішені, то це може обвалити рейтинг до 20%, а то і нижче.

Про це пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook.

В інтерв'ю "Німецькій хвилі" топ-менеджер НАК Нафтогаз Юрій Вітренко заявив, що "Газпром" вже попередив НАК - якщо не буде контракту, то з 1 січня перекривається вентиль, транзит припиняється.

І тут знову повертаємося до новини про падіння рейтингу Зеленського.

В числі його причин багато називають інформаційні скандали навколо "слуг народу", невиконані обіцянки, продаж землі, відсутність зрушень за тарифами та соціальних питань, відсутність посадок Порошенко і його оточення і так далі.

Все це, безумовно, має місце.

Але це, скажімо так, квіточки. Ягідки будуть з 1 січня.

Якщо не буде транзиту, то це означає, як мінімум, зростання тарифів протягом 2020 року, а як максимум (якщо зима буде холодною), масові відключення опалення в Україні.

І Зеленський, на відміну від Порошенка, вже не зможе пояснити своїм виборцям це все підступами "країни-агресора". Тому Зеленського обирали не для того, щоб він продовжував війну, а для того, щоб він припинив її. У тому числі - і заради нормалізації економічних відносин з Росією.

І зростання тарифів, не кажучи вже про відключення, буде багаторазово більш сильним ударом по позиціях президента, ніж листування Яременко з повіями.

Ну і це ще не все.

У грудні пройдуть переговори нормандської четвірки. Після цього у Раді заплановано голосування закону по особливому статусу Донбасу. У зв'язку з цим є надії, що мирний процес все таки зрушиться з мертвої точки, але є і сильні побоювання, що може бути все навпаки.

Що ніяких конкретних домовленостей по світу не буде досягнуто, а закон про особливий статус або взагалі не буде прийнятий, або його приймуть у тому вигляді, в якому він категорично не влаштує Москву і "республіки". І в тому, і в іншому випадку мирний процес буде зупинено, а війна продовжиться.

І як тільки люди остаточно усвідомлять факт того, що "війна продовжиться", це буде другим сильним ударом по Зеленському.

У сукупності газово-тарифні проблеми і війна можуть обрушити його рейтинг до 20%, а то і нижче.

Тому якщо і потрібно зараз думати Зеленському, то в першу чергу про два слова, повторюючи їх вранці, вдень і ввечері - газ і Донбас.

Ігор Гужва

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...