Медведчук: Потрібно забезпечити людей правом власності на землю, а потім говорити про її продаж

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Треба виконувати норми Конституції та норми Земельного кодексу, забезпечувати людей ділянками та правом власності на землю, а потім говорити про її продаж. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук під час робочого візиту до Закарпатської області.

"Ви знаєте, є загальна оцінка сьогодні по всій країні про те, що, останні дані, 64% не підтримують продажу землі сільськогосподарського призначення, це перше. Друге - більшість людей схильні до того, щоб це питання якщо і вирішувалося, то тільки за позитивного рішення на всеукраїнському референдумі. І це вже спільна позиція, яка склалася в усіх регіонах, у тому числі в Закарпатті. Тому треба виконувати норми Конституції, треба виконувати норми Земельного кодексу, треба забезпечувати людей тими ділянками та правом власності на землю, а потім говорити про її продаж", – сказав він.

Політик нагадав, що згідно із Земельним кодексом, який було ухвалено ще в 2001 році, згідно зі ст. 121 ч. 1 кожен громадянин України має право на пай для ведення фермерського господарства, якщо він працював у сільськогосподарському колективі або в сільськогосподарському підприємстві на момент розпаювання землі. Кожен громадянин має право на безкоштовне отримання землі до 2 га на ведення підсобного господарства, кожен громадянин має право до 12 соток землі на ведення садівництва, кожен громадянин має право в місті на 10 соток землі під житлову забудову, в селищі міського типу - 15 соток і в селі - 25 соток.

"І до цього треба додати ще одну категорію. Кожен громадянин, відповідно до ст. 121, має право на забудову гаража, до 0,1 сотки, а також кожен громадянин має до 10 соток для ведення тих чи інших робіт. Це всі категорії, передбачені Земельним кодексом 2001 року. Виникає запитання: чи люди вже отримали цю землю, тим паче безкоштовно? Ні, не отримали. Паї отримали 6,9 млн громадян, у середньому по 4 га. За підсобним господарством, веденням підсобного господарства, до 2 га отримала ще менша кількість людей. Є сьогодні землі державного фонду, це 10,4 млн гектарів. Є землі колективної власності, є землі комунальної власності. Люди не виконали і не реалізували свого конституційного права на землю, права, передбаченого як право власності Земельним кодексом. Про який продаж може йтися? Може, ми задовольнимо людей та їхні інтереси отриманням безкоштовної землі, а потім будемо вирішувати, щоб ця земля стала предметом купівлі-продажу? Я маю на увазі в першу чергу землю, яка має сільськогосподарське призначення. Тому без вирішення цих питань, без реалізації конституційних прав наших громадян, без розгляду цього питання на всеукраїнському референдумі продаж землі є неможливим. Це наша тверда послідовна і принципова позиція", – зазначив Медведчук.

Нагадаємо, 13 листопада парламент у першому читанні проголосував за законопроєкт № 2178-10, передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні. Президент Володимир Зеленський запропонував провести референдум про можливість продажу української землі іноземцям.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що всеукраїнський референдум про ринок землі може бути проведений раніше 2024 року, але після того, як закон про ринок землі буде прийнятий у другому читанні.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що ринок землі в Україні планують відкрити 1 жовтня 2020 року.

Loading...