live

В степах Монголії вимирають північні олені через танення криги

з відкритих джерел Північний олень
загрузка...
загрузка...

Олені хворіють і помирають частіше, ніж раніше

Чисельність популяції північного оленя в Монголії неухильно знижується. Благородні й горді тварини хворіють і вмирають через зміну клімату, передає Daily Mail.

Згідно з повідомленням, острівці "вічної криги" є головним джерелом води для людей і тварин влітку. Вчені з США дізналися, що в провінції Хувсгел, яка знаходиться в північно-західній частині Монголії, вони тануть.

"Клімат – головний винуватець того, що відбувається з північними оленями", - стверджують вчені з Університету Колорадо, які провели дослідження і повідомили про свої висновки.

Наголошується, що висновкам передували археологічні дослідження, проведені в тайзі в 2018 р. та опитування місцевих жителів. Пастухи підкреслили, що через зниження якості пасовищ північні олені хворіють і помирають частіше, ніж раніше. Без крижаних острівців вони втрачають своє здоров'я і не в змозі підтримувати чистоту власного тіла.

Також через загибель оленів страждають і оленярі, чий добробут залежить від їх благополуччя.

Повідомляється, що зараз швидкість потепління в Монголії вище середніх рівнів в світі.

Раніше повідомлялося, що з італійської сторони гори Монблан може зійти частина льодовика. За словами місцевих чиновників, близько 250 000 кубометрів криги може відколотися від льодовика Планпансье на масиві Гранд Жорас.

Loading...
Loading...
Loading...