live

У МОН назвали виші, які отримали найбільше коштів на науку

З відкритих джерел
загрузка...
загрузка...

Харківські виші отримали найбільше державних коштів на науку за останні три роки

У топ-20 вишів, які отримують фінансування держави на науку, лідирують університети Києва, Харкова та Дніпра.

Про це, під час робочої поїздки до Харкова, сказав перший заступник міністра освіти і науки Юрій Полюхович, – передає Освіта.

За його словами, серед регіональних вишів саме харківські отримали найбільше державних коштів на науку за останні три роки.

Зокрема, в ТОП-20 університетів з найбільшим бюджетом наукових проектів увійшли 4 з Харкова.

"Цього року ми зробили такий собі топ-20 університетів, які за останні три роки отримали найбільше державних коштів на науку. Йдеться про ті кошти, які вони одержують через МОН за результатами конкурсу наукових проектів. У цьому топ-20 представлені 4 харківські виші – ХНУ, ХПІ, ХАІ, ХНУРЕ. Це – найвищий показник серед регіональних вишів", – повідомив Юрій Полюхович.

Загалом за 2017-2019 роки ці університети одержали на наукові проєкти майже 300 млн грн. Це шоста частина загального бюджету на всю Україну, який становив майже 1 млрд 790 млн грн.

Найбільше в топ-20 вишів з Києва – 7. З регіональних 3 з Дніпра, 2 – зі Львова, по 1 – з Одеси, Сум, Ужгорода, Чернівців.

"Зараз ми говоримо саме про конкурсне фінансування, адже, на жаль, університетська наука в Україні досі фінансується тільки за конкурсами. З наступного року кращі наукові напрями у вишах мають отримати ще й базове фінансування. У бюджет ми для цього заклали 400 млн грн", – наголосив перший заступник міністра.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що цього року 135 вишів претендують на те, щоб вперше отримати кошти на так зване базове фінансування науки, – саме стільки закладів подали в МОН документи для проходження незалежної атестації.

Loading...
Loading...
Loading...