live

Опубліковано закон про відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів

З відкритих джерел

Зазначений закон стосується запобігання обігу фальсифікованих ліків та має забезпечити права споживачів на безпечні та високоефективні лікарські засоби

У парламентському виданні "Голос України" опубліковано закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів. Про це йдеться у випуску видання від 27 листопада.

Згідно з пояснювальною запискою, проєкт Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів" спрямовано на удосконалення норм чинного законодавства щодо запобігання обігу фальсифікованих ліків з метою забезпечення прав споживачів на безпечні та високоефективні лікарські засоби.

Відтак виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Порушення цих двох вимог, які призвели до смерті людини, караються довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Раніше повідомлялося, що комітет Верховної Ради з питань бюджету погодив виділення додаткових 3,2 млрд грн, яких бракувало для закупівель ліків і медвиробів на наступний рік.

 

Loading...