live
Новини » Політика 403 Читать эту новость на русском

Комітет Ради підтримав поправку, через яку голодує адвокатка сімей Небесної сотні

Верховна рада. Фото Zoya Shu/112.ua
загрузка...
загрузка...

Поправка пропонує слідчим Генпрокуратури, які здійснювали розслідування справ Майдану, перейти без проходження конкурсу на роботу до ДБР

Комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради підтримав поправку до закону про ДБР, яка дозволяє перехід із Генпрокуратури до Держбюро розслідувань без проходження конкурсу слідчих і прокурорів, причетних до розслідування справ щодо вбивств громадян під час подій Революції гідності. Про це повідомляє Українська Правда.

Поправка пропонує внести зміни до чинного закону "Про Державне бюро розслідувань" і дозволити прокурорам Управління спецрозслідування, а також слідчим Генпрокуратури, які здійснювали розслідування справ Майдану, перейти без проходження конкурсу на роботу до ДБР.

На думку прихильників внесення цієї поправки, її схвалення дасть змогу фахівцям, які розслідували справи вбивств під час протестів на майдані Незалежності в центрі Києва восени 2013 р. - взимку 2014 р., продовжити роботу, а не розпочинати її спочатку новим слідчим ДБР, що може значно уповільнити процес пошуку винуватців.

Варто зауважити, що адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська сьомий день голодує на знак протесту зупинки розгляду справ Майдану через цю поправку.

Раніше директор ДБР Роман Труба спростував міф, що розслідування справ Майдану зупинено начебто через відсутність норми в законодавстві про переведення слідчих ГПУ до ДБР

Loading...
Loading...
Loading...