live
Новини » Події 353 Читать эту новость на русском

Чергова перемога над "Газпромом" і фіксована ціна на газ: Головне за 27 листопада

Стокгольмський арбітраж виніс рішення щодо апеляції "Газпрому" на користь "Нафтогазу", в парламенті зареєстровано проєкт закону про виплату пенсій жителям ОРДЛО, уряд ухвалив другий етап медреформи в Україні, опубліковано текст закону президента Володимира Зеленського щодо незаконного збагачення, а виплати родинам полонених українців стануть постійними.

Топ-новина
Топ-новина
з відкритих джерел

Розповідаємо більш детально про ці та інші головні події середи.

Перемога над "Газпромом"

"Нафтогаз" виграв апеляцію у першій скарзі "Газпрому" на рішення Стокгольмського арбітражу. Про це повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Суд відхилив апеляцію "Газпрому" і зобов’язав компанію виплатити "Нафтогазу" компенсацію за судові витрати у розмірі понад 1 мільйон євро та 1,6 мільйон гривень.

Українці платитимуть за газ фіксовану ціну

Кабінет міністрів створив програму, що передбачає купівлю газу населенням за гарантованою ціною. Про це розповів прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його словами, кожен українець від сьогодні може підключитись до спеціальної програми і платити фіксовану суму за розрахунком 8 грн за кубометр газу протягом усього опалювального періоду.

Пенсії на окупованих територіях

У парламенті зареєстрували законопроєкт щодо реалізації прав жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей на пенсію.

Відповідний проєкт закону передбачає зокрема виплату заборгованості за пенсіями за три роки, скасування обов’язкової реєстрації пенсіонерів як внутрішньо-переміщених осіб для отримання пенсій, а також право докупити трудовий стаж для людей, які не мали змоги платити страхові внески.

Якщо Верховна Рада ухвалить цей законопроєкт, виплата пенсій жителям окупованих територій Донбасу значно спроститься.

Другий етап медреформи стартував

Сьогодні стартував другий етап медичної реформи, відповідно до якого з 1 квітня 2020 року почне працювати програма медичних гарантій.

Інші положення реформи передбачають продовження фінансування медичних послуг з надання первинної медичної допомоги, продовження програми "Доступні ліки" та інше.

Ще одним нововведенням є запровадження госпітальних округів з метою забезпечення широкого доступу населення до якісної медицини.

Водночас, уряд виділить в цьому році додаткові кошти для оплати лікарняних і виплат на поховання. Також повідомляється, що до кінця поточного року Кабмін планує погасити заборгованість по виплатам заробітної плати вчителям і медикам, на що було виділено понад 200 мільйонів гривень.

Закон про незаконне збагачення

Сьогодні у виданні "Голос України" було опубліковано Закон президента Володимира Зеленського "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів".

Відповідний закон передбачає зокрема внесення кримінальної відповідальності чиновників за придбання активів, вартість яких на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів перевищує законні доходи.

Покарання за порушення цієї норми може сягати від 5 до 10 років позбавлення волі.

Виплати родинам полонених

Родини українців, яких утримують в ОРДЛО або в Росії, зможуть тепер щорічно отримувати кошти для надання їм професійної правової допомоги, а не одноразово – як це було раніше.

Повторно про надання такої допомоги може звернутися як сам постраждалий, так і член сім’ї, близький родич або законний представник такої особи.

Кадрові зміни

Сьогодні Кабінет міністрів звільнив заступницю міністра інфраструктури Олександру Клітіну.

Водночас, заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що завтра планує написати заяву на звільнення.

До того ж сьогодні Кабмін призначив уповноваженого із захисту державної мови – нею стала Тетяна Монахова.

Відео дня

Тим часом, на нашому YouTube-каналі активно набирає популярності відео, в якому кандидат політичних наук Олексій Якубін коментує подарунок президента Естонії українському главі Володимиру Зеленському під час вчорашньої зустрічі.

Цитата дня

В сьогоднішній рубриці висловлювання президента України Володимира Зеленського.

ZIK.UA

Обговорення

А на нашій сторінці у Facebook обговорюють звільнення із Генпрокуратури скандального прокурора Костянтина Кулика.

А що ви думаєте з цього приводу? Залишайте свої коментарі та приєднуйтесь до нас у Telegram.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...