live
Новини » Політика 67 Читать эту новость на русском

Якщо влада принципово не ходить на якісь канали, вона обмежує їх у доступі до інформації, – Павловський

ZIK

Журналістам потрібно об’єднатись, щоб захистити свої права та професію

Негласна відмова представників влади відвідувати ті чи інші канали обмежує ці медіа у доступі до інформації.

Таку думку в ефірі проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив журналіст Андрій Павловський.

Він переконаний: найголовніше завдання журналістів – об’єднатись навколо певних стандартів чи принципів, які потрібно сповідувати, і максимально об’єктивно висвітлювати все, що відбуватиметься у державі.

"Якщо подивитись реальну ситуацію, розкол відбувається не лише у суспільстві, а й у журналістській спільноті – хтось підтримує одних, хтось – інших. Хтось каже, що він намагається бути над ситуацією, при цьому його звинувачують у тому, що, коли в країні йде війна, не можна бути над ситуацією", – розповів Павловський.

Тож він переконаний: серед журналістів повинен відбутись діалог без втручання влади.

"Дуже легко маніпулювати та впливати на журналістів, коли всі розколені по якихось шматочках між великим журналістським суспільством", – заявив експерт.

Тож, на його думку, для того, щоб захистити свої права та професію, журналісти повинні об’єднатись та шукати порозуміння всередині фаху.

Окрім того, він прокоментував і негласну відмову з боку представників влади відвідувати ті чи інші канали. Найперше, на думку Павловського, тут йдеться про поняття доступу до інформації.

"Якщо, наприклад, представники влади обирають, що не ходять на якісь анали, значить вони автоматично обмежують цей телеканал у тій чи іншій інформації. Пам’ятаємо, що цю практику використовували і за попередньої влади, коли, наприклад, окремі правлячі партії не ходили на ті чи інші телеканали, або, навпаки, закликали до певних дій зі сторони правоохоронців", – зазначив Павловський.

До того ж, на його думку, такі дії шкодять і самим політичним партіям. 

"Тоді виходить ситуація, що, в принципі, їхньої позиції немає, значить її не почують люди. Мені здається, що це шкодить іміджу держави та самій партії, яка не дозволяє своїм людям ходити", – вважає журналіст.

Нагадаємо, раніше народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа – За життя", голова комітету ВР з питань свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що сьогодні випадки силового тиску на журналістів в Україні стали звичайним явищем. 92% злочинів проти працівників ЗМІ залишаються безкарними.

Окрім того його колега по фракції Олег Волошин зазначив: Україна у Європарламенті асоціюється з потоком скандалів у ЗМІ.

Loading...
Loading...
Loading...