live
Новини » Економіка 46 Читать эту новость на русском

СБУ обіцяє стати більш відкритою для бізнесу

Іван Баканов
загрузка...
загрузка...

Запровадять електронну систему подачі заявок на перевірки

У Службі безпеки України заявили, що стануть більш відкритими для бізнесу і запровадять електронну систему для подачі заявок на перевірки підприємців.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

"Сьогодні на адресу СБУ надходить найменша кількість скарг від бізнесу", – заявив голова СБУ Іван Баканов під час зустрічі з бізнес-спільнотою.

У відомстві нагадали, що у результаті підписання меморандуму між СБУ та бізнесом, знизилася кількість скарг, так званих "листів щастя", які надходили на адресу Служби. Зокрема, у 2017 році отримали 41 скаргу, а за поточний рік лише 12.

У СБУ проаналізували скарги та виявили порушення. ДБР проводить відповідні розслідування.

Іван Баканов вважає, після запровадження електронної системи подачі заявок на перевірки бізнесу, значно зменшиться кількість зловживань.

Зі свого боку президент Спілки українських підприємців В’ячеслав Климов заявив, що бізнес чекає від правоохоронних органів передбачуваності, зрозумілості правил гри та зменшення втручання в роботу бізнесу.

Голова СБУ Іван Баканов наголосив, що у проєкті закону про реформу СБУ взагалі немає слова "економіка". Реформа передбачає переорієнтацію функцій відомства на захист критичної інфраструктури.

Водночас, Баканов вважає неправильною ідею позбавлення Служби правоохоронних функцій. Бо Конституція України передбачає, що національну безпеку держави забезпечують відповідні військові формування та правоохоронні органи.

"За умови демілітаризації ми маємо залишитися спеціальним органом з правоохоронною функцією. Інакше, відповідно до Конституції, ми не зможемо захищати державну безпеку", – наголосив Іван Баканов.

Голова СБУ додав, що всі ці зміни позитивно оцінили міжнародні експерти НАТО і визнали найбільш наближеними до найвищих світових стандартів.

Нагадаємо, у жовтні СБУ розробила концепт масштабної реформи відомства. У відомстві очікують, що нова редакції Закону "Про Службу безпеки України" стане наймасштабнішою реформою Служби безпеки за часів незалежності.

 

Loading...
Loading...
Loading...