live
Новини » Політика 904 Читать эту новость на русском

Росія за час окупації завезла в Крим півмільйона людей

РБК-Україна Заступник постійного представника президента в Автономній республіці Крим Таміла Ташева

Це є злочином за міжнародним правом

На територію півострова Крим з території Росії приїхали близько 500 тисяч осіб.

Про це розповіла заступник постійного представника президента в Автономній республіці Крим Таміла Ташева, повідомляє РБК-Україна.

Ташева зазначила, що Росія приховує правдиві дані і говорить про менші цифри, вони показують приблизно 280 тисяч людей.

"За підрахунками правозахисних організацій, є близько 500 тисяч осіб, які приїхали на територію півострова з території РФ. Це величезний відсоток по відношенню до загальної чисельності жителів Криму", – розповіла вона.

Як повідомила Ташева, це є злочином, тому що, за міжнародним правом не можна цілеспрямовано переміщати населення і штучно змінювати етнічний склад територій. Вона добвила, що за цей час виїхало з Криму близько 25 тисяч кримських татар.

"Офіційні – близько 50 тисяч людей, але реальні цифри можуть бути навіть в два рази більше. Адже багато хто не реєструються як внутрішньо переміщені особи", – додала вона.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку заявив, що Російська Федерація відновлює ядерну інфраструктуру на окупованому Кримському півострові, чим порушує заявлений Україною статус без'ядерної держави.

Божок розповів представникам інших країн-членів ООН про актуальну ситуацію в Криму в контексті прогресуючої мілітаризації Російською Федерацією півострова та прилеглих морських територій. 

 

Loading...
Loading...
Loading...