Новини » Світ 59 Читать эту новость на русском

Помпео заявив, що політика США щодо України успішна, але виклики залишаються

Державний секретар США Майк Помпео

Залишається багато викликів: росіяни все ще залишаються на Донбасі, президент України все ще працює над проблемами з корупцією, які ця країна має багато років

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що політика США щодо України була чіткою і її впроваджували  успішно.

Про це Майк Помпео сказав під час пресконференції 26 листопада, відповідаючи на питання журналістів, – повідомляє Голос Америки.

Все ж, відзначив головний американський дипломат, в цій сфері залишається багато викликів.

"Залишається багато викликів: росіяни все ще залишаються на Донбасі, президент України все ще працює над проблемами з корупцією, які ця країна має багато років. Держдеп працює над цим більш ніж півтора року і ми продовжимо працювати. Всі дії, які я зробив і роблю - спрямовані на досягнення цієї мети", – заявив Помпео.

Коментар Помпео прозвучав у відповідь на питання про роль Державного департаменту у епізодах, які фігурують у розслідуванні, що проводять комітети Палати представників Конгресу США в рамках процедури імпічменту. Зокрема, питання стосувалось того, що минулого тижня Державний департамент за рішенням суду оприлюднив низку документів, що стосувалась політики щодо України.

"Ми продовжуємо співпрацювати у рамках всіх юридичних вимог, – запевнив пресу Помпео. – Ви бачили, минулого тижня ми оприлюднили документи, і будемо продовжувати це робити як вимагає закон щоб міг бути зроблений належний нагляд".

Помпео фігурував у свідченнях посла США до ЄС Ґордона Сондленда в рамках розслідування щодо імпічменту. Сондленд під присягою заявив, що Помпео знав про тиск на українського президента, щоб той зробив заяву про розслідування дій родини Байденів. Майк Помпео, як і низка інших посадовців адміністрації Трампа поки утримались від свідчень в Конгресі.

За декілька хвилин перед пресконференцією Помпео, Трамп згадав держсекретаря у Twitter.

"Я б залюбки побачив свідчення Помпео, Ріка Перрі, Міка Малвені та багатьох інших стосовно надуманого шахрайського імпічменту", - написав Трамп.

Нагадаємо, Державний департамент США оприлюднив документи, які підтверджують зв’язки держсекретаря Майка Помпео з особистим адвокатом Трампа Руді Джуліані.

Loading...
Loading...
Loading...