live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вибори в Гонконгу: Опозиція розгромила пропекінських кандидатів

У Гонконзі поновилися протести. Фото EPA-EFE

Явка на перших виборах після початку масових протестів склала 71%

Кандидати від опозиційних рухів і партій в Гонконгу здобули велику перемогу на виборах до районних рад депутатів 18 округів Гонконгу.

Як випливає з попередніх результатів, прихильники демократичних сил отримують 278 місць з 452, і контролюватимуть ради у 17 з 18 округів. Пропекінський блок раніше контролював приблизно 75% місць в місцевих радах, повідомляє ВВС.

Явка на перших виборах після початку масових протестів склала 71%, кількість тих, хто проголосував, оцінюється у 2,9 млн людей. На минулих виборах, у 2015 році явка була на рівні 47%.

Коментатори розглядають вибори як випробування підтримки голови адміністрації Керрі Лем, ставлениці Пекіна.

Платформа опозиційних рухів, які називають також продемократичними, заявила, що її завдання - донести до Пекіна голос людей, які протестують в Гонконгу.

Прихильники пропекінських сил закликали голосувати за них тих мешканців міста, хто бажав висловити обурення хаосом у Гонконгу через зіткнення демонстрантів з поліцією.

У виборах брали участь кілька відомих політиків, як досвідчених, так і тих, які стали відомими під час протестів.

Скандальний пропекінський політик Джуніус Хо, якого на початку листопада вдарив ножем чоловік, який видавав себе за його прихильника, судячи за попередніми результатами, не пройшов до парламенту. Хо не раз висловлювався на підтримку поліції і за жорсткий розгін протестів.

У липні Хо потрапив на фотографію з групою людей, які пізніше напали на демонстрантів у метро. ЗМІ підозрюють, що це були члени китайських мафіозних угруповань, Тріад.

Активіст Джиммі Шам, який здобув популярність як один з організаторів протестів і лідер Громадянського фронту за права людини, балотувався вперше і отримав місце в парламенті, повідомляє газета.

Незадовго до виборів на Шама напали на вулиці і побили молотками.

"Це особливі вибори саме через зіткнення між прихильниками істеблішменту і демократії", - сказав Шам агентству Reuters, стоячи на милицях.

На 452 місць у радах претендувало понад тисячу кандидатів. Ще 27 місць виділили представникам неурбанізованих районів Гонконгу.

До виборів більшість місць належала пропекінським політикам.

"З огляду на нинішню складну ситуацію, рада відзначити, що вибори пройшли відносно спокійно та мирно", - прокоментувала Керрі Лем виборчий процес після закриття дільниць.

Як відомо, поліцейські в Гонконзі застосували зброю і сльозогінний газ проти учасників акцій протесту. Як заявляють представники правоохоронних органів, співробітникам поліції доводиться застосовувати зброю з метою самооборони, йдеться у сюжеті Радіо Свобода.

У понеділок, 11 листопада, заворушення сталися в робочий час. Люди в масках трощили кафе і вітрини банків, перекривали дороги. Нинішній спалах насильства став реакцією на загибель хлопця, який під час розгону чергової акції протесту минулого тижня впав із висоти. Маніфестанти називають застосування сили поліцією невибірковою і надмірною. Правоохоронці вважають свої дії виправданими і закликають опонентів дотримуватися закону і утримуватися від насильства і вандалізму.

Нагадаємо, 10 листопада у Гонконгу поліція відкрила вогонь для розгону демонстрантів, є травмований.Loading...
Loading...
Loading...