live
Новини » Світ 52 Читать эту новость на русском

Влада Грузії відмовилася від проведення реформ виборчої системи попри протести в країні

з відкритих джерел Прапор Грузії
загрузка...
загрузка...

Парламентські вибори у 2020 році відбудуться за змішаною системою

з відкритих джерел Прапор Грузії
загрузка...
загрузка...

Керівна партія "Грузинська мрія" заявила, що вибори до парламенту у наступному році пройдуть за змішаною виборчою системою. Про це розповів на брифінгу генеральний секретар партії і мер Тбілісі Каха Каладзе, передає Новости-Грузия.

"Тема закрита, в 2020 році буде збережена змішана виборча система", - констатував він за підсумками наради парламентської більшості.

Каладзе наголосив, що у колишньої правлячої партії "Єдиний національний рух" "немає морального права висувати політичні звинувачення" правлячій партії, оскільки вони не підтримали зміни до конституції в 2017 році, і самі ніколи не ставили питання про скасування мажоритарної системи.

Крім того, в партії вказують на те, що у них "немає ресурсу" для мобілізації 113 голосів, необхідних для затвердження нових змін до конституції щодо реформи виборчої системи.

Слід зауважити, що на голосуванні 14 листопада законопроєкт "Грузинської мрії" про перехід на повністю пропорційну систему вже в 2020 році провалився через позицію власних мажоритарних депутатів. Відповідно до чинної конституції перехід до повністю пропорційної виборчої системи буде здійснено тільки на виборах парламенту в 2024 році.

Нагадаємо, 14 листопада у Тбілісі розпочалися масові акції протесту через непідтримання законопроєкту про проведення виборів за пропорційною виборчої системою.

17 листопада мітинги поновилися, а поліцейські застосували водомет для розгону учасників біля будівлі парламенту. Під час розгону демонстрантів було затримано 37 активістів, а ще 6 осіб постраждали.

Loading...
Loading...
Loading...