Новини » Події Читать эту новость на русском

У Києві невідомі намалювали свастику на пам'ятнику Шолом-Алейхему

Пам'ятник розташований в центрі столиці

Пам'ятник Шолом-Алейхему в центрі Києва Facebook-сторінка Головного Рабина України

Невідомі розмалювали свастикою пам'ятник відому єврейському письменнику Шолому-Алейхему, що розташований в центрі столиці. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook головний рабин України Моше Реувен Асман.

Згідно з повідомленням, інцидент трапився вранці у понеділок, 25 листопада, неподалік від синагоги Бродського. Хулігани нанесли червоною фарбою декілька свастик на монумент, що розташований на вулиці Рогнідинській у районі Бессарабки.

"Чергова провокація навпроти нашої синагоги. Сьогодні вранці", - написав Моше Реувен Асман.

Пам'ятник Шолом-Алейхему в центрі Києва Facebook-сторінка Головного Рабина України

Як відомо, пам'ятник Шолом-Алейхему був створений скульптором Валерієм Медведєвим та архітектором Юрієм Лосицьким. У 1997 році пам'ятник було встановлено на осі бульвару по центру вул. Басейної, на її перетині з Бессарабською площею, однак у 2001 році пам'ятник перенесли на нинішнє місце через реконструкцію вулиці.

Довідка

Шолом-Алейхем (справжнє ім'я – Соломон Наумович Рабинович) - єврейський письменник, драматург, один з основоположників сучасної художньої літератури мовою їдиш, також писав івритом та російською мовою. Він народився у 1859 році в місті Переяславі на Полтавщині (нині -Київська область). Протягом життя мешкав та працював у різних містах України – Лубни, Біла Церква, Київ, Львів. У 1915 році переїхав до Нью-Йорка, де і помер.

Нагадаємо, у центрі Києва до входу в синагогу Бродського по вул. Руставелі підкинули опудало бізнесмена Ігоря Коломойського, облите червоною фарбою.

Loading...