live
Новини » Політика 376 Читать эту новость на русском

Міністр Бородянський: Ми повинні створити правила розвитку і захисту свого інформаційного простору

ZIK
ZIK
facebook.com/MKMSUkraine
загрузка...
загрузка...

Міністерство з питань культури, молоді та спорту збирається захищати та розвивати український інформаційний простір, запустити канал на Донбасі та боротися з фейками.

Про це та інші плани відомства його очільник Володимир Бородянський розповів в інтерв'ю Українській правді. Переказуємо головне.

Про цінності міністерства

Свобода, відповідальність, чесність та справедливість - це ті цінності, за допомогою яких повинна будуватися комунікація у міністерстві. Гуманітарна політика ж базується на трьох головних китах: свобода, гуманізм та довіра.

Інформаційна війна

В Україні вже 5 років іде "гібридна війна", а дезінформація і створення великої кількості фейків - це одні з основних загроз інформаційної війни. Згідно з дослідженням, в Україні лише вісім відсотків людей від всього населення можуть відрізнити фейк від нефейку. І це є загрозою національним інтересам і існуванню країни. Тому треба встановлювати правила розвитку і захисту інформаційного простору. В Україні є ЗМІ, які переслідують у своїй діяльності економічні або політичні інтереси. Проте немає критеріїв, щоб це можна було визначити. Тому важливо, щоб журналістом була та людина, яка має основне джерело доходу від професійної діяльності. Основна загроза походить від Російської Федерації, як зсередини країни, так і ззовні.

Омбудсмен з інформації

Функції омбудсмена ще повністю не визначені. Зараз його призначення - це відстоювання інтересів держави і звернення до суду, коли відбувається дезінформація, наприклад, історія з "распятым мальчиком". Він повинен створювати прецеденти - фіксувати інформаційну війну проти України, а автор такої дезінформації повинен нести відповідальність згідно з міжнародним законодавством в тому числі.

Законодавство не можна використати проти журналістів, які ведуть розслідування і які ведуть професійну діяльність, що не є дезінформацією.

Для поширювачів інформації повинні бути індекси достовірності. Складніше з соціальними мережами. Найбільшу загрозу для поширення фейкової інформації становлять месенджери.

Олігархічні медіагрупи

Якщо олігархічні медіа виконують національне законодавство і приносять суспільству користь, то з ними проблем не буде.

Політика держави на непідконтрольних територіях

Основні елементи роботи пов'язані з правилами реінтеграції, правосуддя перехідного періоду та донесення інформації до людей на тій території відносно того, що там відбувається. Планується запуск інформаційно-розважального каналу на тимчасово непідконтрольній території.

Які мають бути результати роботи

Повинен з'явитися реєстр, в який буде заноситися культурна спадщина. Через 3-4 роки в реєстр має бути занесено не менше ніж 40% рухомої та нерухомої спадщини і проведена інвентаризація.

Повинно початися відновлення культурної спадщини: реставрація та збереження.

Музеї та театри повинні виробляти більше культурного продукту.

Історія має перестати використовуватися як інструмент і стати осмисленою. Мають побудувати Музей Майдану, закінчити Музей Голодомору, створити Музей сучасного українського мистецтва.

Кількість людей, які регулярно займаються спортом, має зрости до 40%, а ті, хто читає книжки, на 29%.

Інформаційний простір повинен бути захищений.

 

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...