Новини » Світ Читать эту новость на русском

Бізнес-партнери Джуліані хотіли продавати американський газ і змінити керівництво "Нафтогазу", - ЗМІ

Лев Парнас та Ігор Фруман

Бізнесмени хотіли завербувати голову дивізіону "Нафтогазу України" і посунути Коболєва, натякаючи на вагомі зв'язки з впливовими людьми у США

Олігархи Лев Парнас та Ігор Фруман, яких вважають наближеними до адвоката Дональда Трампа Рудольфа Джуліані, намагалися укласти в Україні угоду, яка б передбачала продаж американського газу, роблячи акцент на їхніх зв'язках з урядом США.

Про це інформує CNN, посилаючись на заяву голови дивізіону "Газ" "Нафтогазу України" Андрія Фаворова.

Виявилося, що угоду щодо продажу американського газу не вдалося реалізувати через те, що їм не вистачило досвіду, хоча бізнес-партнери Джуліані робили велику ставку на їх впливове оточення.

За словами Фаворова, вище згадані бізнесмени хотіли завербувати його і таким чином посунути чинного голову "Нафтогазу" Андрія Коболєва з посади.

"Це був мій перший досвід, коли двоє приватних підприємців пропонували або обговорювали питання, які повинні бути частиною зовнішньої політики США", - сказав очільник дивізіону.

Парнас та Фруман неодноразово натякали на зв'язки з урядом США і зокрема з адвокатом Трампа Джуліані. Крім цього, вони стверджували, що вони можуть обговорювати політику України з американськими чиновниками з адміністрації Трампа.

Треба відзначити, що сам Фаворов вже мав дві зустрічі з олігархами у березні і травні, пояснюючи це присутністю нафтового магната Гаррі Сарджанта, з яким він збирався поговорити щодо енергетичної сфери і бажанням не зашкодити "Нафтогазу".

Натомість вплинути на зміну керівництва "Нафтогазу" намагався й міністр енергетики США Рік Перрі, який раніше під час перебування в Україні пропонував свій список з чотирьох кандидатів на посаду члена міжнародної наглядової ради "Нафтогазу".

Парнаса та Фрумана, як стверджує Reuters, пов'язують зі співпрацею з українським олігархом Фірташем.

Нагадаємо, у Конгресі США підтвердили тиск Джуліані на Зеленського.

Згодом голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про готовність дати свідчення у федеральному розслідуванні США щодо адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані.

Також стало відомо, що клієнт Джуліані, заарештований Лев Парнас, надав комітету з розвідки Палати представників матеріали щодо скандалу про розслідування навколо Джо Байдена.

Loading...