live

"Chystodyaka": У Запоріжжі активісти організували обмін сміття на подарунки

У Запоріжжі організували обмін сміття на подарунки
загрузка...
загрузка...

Один пакет сміття – одна "дяка". Фішки-"дяки" можна обміняти на подарунки від бізнесу, який підтримав проект

24 листопада у Запоріжжі відбулася акція "Chystodyaka", яку організували місцеві активісти та підтримав бізнес. Під час акції вперше в місті сміття, зібране на 5 різних локаціях, обмінюють на подарунки.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як розповіли організатори, їх надихнув приклад аналогічної акції, що відбулася у сусідньому Дніпрі у жовтні цього року. Організатори забезпечили охочих долучитися до заходу робочими рукавичками та мішками для сміття, а також домовились з міською владою про вивіз зібраного сміття. За один мішок неорганічного сміття учасники акції отримують 1 "дяку".

"Перша умова участі була зареєструватися у google-формі, щоб ми розуміли скільки людей бере участь, і скільки партнерів треба знайти. Після цього – прийти і почати прибирати. Один пакет сміття – це одна "дяка". "Дяки" ви можете обміняти на каву, піцу, на якісь знижки", – розповіла Радіо Свобода координатор однієї з локацій акції Олена Ярова.

Фішки-"дяки" можна обміняти на подарунки від бізнесу, який підтримав проект. Наприклад, за 1 "дяку" можна отримати 2 упаковки мармеладу або гелеву кульку чи чашку кави, за 2 "дяки" – еко-сумка або вхід на експозицію у місцевому музеї зброї тощо. Серед подарунків також є оренда сейфу у банку, фотосесія та місячний курс занять у дитячій розвиваючій школі. Усього долучилося до проекту 18 підприємств міста, максимальна вартість продукції чи послуг яких 10 "дяк".

Для участі в акції онлайн зареєструвалося 83 людини, ще низка учасників долучилася до заходу вже під час його проведення.

"Я вважаю, що люди приходять не за подарунками – це екологічно свідомі люди, які хочуть зробити місто кращим. Дуже багато людей писало, що ми хочемо прийти, можна ми просто прийдемо позбираємо сміття", – зазначив організатор акції "Chystodyaka" у Запоріжжі, вчитель ліцею "Вибір" Антон Казанцев.

Наразі організатори заходу планують провести нову акцію "Chystodyaka" навесні і максимально охопити нею всі райони Запоріжжя.

Нагадаємо, раніше писали про те, що світова пластикова криза – це більше ніж проблема.

Loading...
Loading...
Loading...