Новини » Політика 401 Читать эту новость на русском

Юрій Павленко: Милованов переконав мене, що Закон про землю небезпечний для України

з відкритих джерел

Держава не готова до запровадження ринку землі

Народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Юрій Павленко  сказав, що міністр Тимофій Милованов переконав його, що закон про землю  небезпечний для України.

Про це він сказав під час брифінгу у Житомирі, підбиваючи підсумки "Земельного форуму",  передає ZIK.

"Від міністра не було чітких відповідей про те, як буде захищений та підтриманий український селянин та фермер і які є запобіжники, що землю швидко не скуплять іноземці. Натомість міністр підтвердив, відповідаючи на більшість питань, що держава не готова до запровадження ринку землі. Інвентаризація, моніторинг, в кадастрах "бардак", реєстри не створені. Фактично, як буде реалізовуватись бюджетна програма підтримки сільгоспвиробника, на яку закладено 4 мільярди, теж немає чіткої відповіді. Будучи не готові самі, вони сьогодні готові голосувати за закон", – сказав Юрій Павленко.

Він зазначив, що ця дискусія підтвердила: закон про відкриття ринку землі хочуть протягнути дуже швидко, але не для того, аби захистити українців, захистити фермера і дати йому можливість працювати на своїй землі. "Це швидке виконання завдань МВФ, транснаціональних компаній, які хочуть дуже швидко скупити українську землю, поки українські селяни не оговтаються від цього шоку, який сьогодні їм пропонує уряд. Тому, як ніколи, треба повставати проти голосування в цілому за цей закон", – зазначив він.

"Сьогоднішня зустріч мене як народного депутата утвердила в думці, що закон (про землю - ред.), запропонований урядом і більшістю – небезпечний для України. В цьому мене міністр (Милованов) переконав", – сказав Павленко.

Нагадаємо, у "Слузі народу" розповіли, коли ухвалять закон про ринок землі.

13 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт про ринок землі у першому читанні.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News