Новини » Економіка 162 Читать эту новость на русском

Відмовлятися від пропозиції Росії щодо газу – це утопічно і нерозумно, – Пешко

Анатолій Пешко. Фото peshko.com.ua

"До кінця цього року "Північний потік–2" все-таки запрацює і значна частина газу до Європи піде по ньому"

В питаннях транзиту газу Україні варто погодитися на умови, які пропонує російська сторона. Тому що, якщо цього не зробити, Україні загрожує зовсім залишитися без транзиту.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив академік, перший віцепрезидент Академії економічних наук Анатолій Пешко.

Ведуча програми поцікавилася, чи вигідно Україні погоджуватися на умови російської сторони, адже Росія пропонує нам задля підписання контракту відмовитися від судових рішень. Анатолій Пешко відповів, що ті суми, які хоче отримати Україна, не настільки великі, щоб нехтувати відносинами з "Газпромом". 

"Газпром" сьогодні програв "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражі всього 2,7 мільярда доларів. Ну ще хоче претендувати на 11 мільярдів доларів, якихось штрафних санкцій, що малоймовірно вдасться виграти. Відповідно ми зіпсуємо повністю відносини з "Газпромом" і Росією", – зазначив академік.

Зокрема, за його словами, у будь-якому випадку скоро запрацює "Північний потік–2" і українська газотранспортна система більше не буде отримувати таких прибутків, які отримувала. Але те, що Україна отримає, все одно буде покривати витрати на утримання самої системи і паралельно буде давати якісь прибутки. Тому, на його думку, нерозумно в таких умовах відмовлятися від пропозиції Росії.

"До кінця цього року, "Північний потік–2" все таки запрацює і природно, що значна частина газу до Європи піде по ньому. А Україна взагалі ризикує залишитися без транзиту, якщо не буде підписана угода... Тому для України не вигідно йти на конфронтацію. Моя думка – це утопічно і нерозумно", – наголосив Пешко.

Нагадаємо, що 18 листопада національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" отримала офіційну пропозицію від російського "Газпрому" щодо продовження транзитного контракту або укладання нового.

Також раніше повідомлялося, що у "Нафтогазі" розкрили деталі зустрічного позову до "Газпрому" в Стокгольмі.

Loading...
Loading...
Loading...