Новини » Суспільство 496 Читать эту новость на русском

Вчені знайшли єдиний правильний спосіб тримати кермо автомобіля

з відкритих джерел

"Горизонтальне" положення рук визнано найоптимальнішим

Японські вчені провели дослідження, метою якого було визначити правильне положення рук на кермі автомобіля. Про це повідомляє Автомир.

Вчені дійшли висновку, що положення рук на "дев'ять і три" найбільш правильне не тільки через те, що від цього залежить зусилля, з яким водії крутитимуть кермо, а й через розташування подушки безпеки у центрі керма.

Для цього дослідження науковці посадили 10 осіб за тренажер, який більше нагадував штурвал. Учасники мали тримати його у положенні "дев'ять і три" та з відхиленнями на 30 та 60 градусів у обох напрямках.

Вчені заміряли зусилля, яке було потрібно для повороту керма. Найбільш раціональною виявилась "горизонтальна позиція рук".

Проте на думку науковців, сенсорні упередження навпаки можуть заплутати водія.

Зазначимо, ще одним нюансом експерименту було те, що водії мали крутити кермо однією рукою. Водії, які мають такий стиль кермування, зазвичай кладуть руку на 12 годин. А це, на думку вчених може призвести до травм у разі спрацювання подушки безпеки.

Раніше повідомлялося, що Міністерство цифрової трансформації планує представити додаток, в якому буде доступні водійські посвідчення та техпаспорт автомобіля.

Loading...
Loading...
Loading...