Новини » Політика 1387 Читать эту новость на русском

Росія відмовляється виконувати рішення Міжнародного трибуналу з морського права, - МЗС

Арбітражний трибунал у Гаазі найближчим часом оприлюднить свій перший процедурний Наказ Фейсбук-сторінка Олени Зеркаль

Тези вступної промови, які було виголошено Зеркаль в Гаазі

Росія не виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року негайно звільнити українські військові кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та "Яна Капу", а також 24 затриманих членів екіпажів цих суден. Окрім того, вона продовжує їх кримінальне переслідування та відмовляється від повернення в Україну комунікаційної техніки, яку вона вилучила з цих кораблів.

Про це йдеться у вступній промові, яку було виголошено під час слухань, які розпочалися 21 листопада у Гаазі, заступницею міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, агенткою України у цій справі Оленою Зеркаль.

Очікується, що Арбітражний трибунал найближчим часом оприлюднить свій перший процедурний Наказ у цій справі, повідомляє пресслужба МЗС України.

Зазначається, що після кількох місяців безрезультатних зусиль з метою змусити Росію звільнити три українські військові кораблі "Бердянськ" та "Нікополь", український військово-морський корабель "Яна Капу" та членів їхніх екіпажів, 1 квітня 2019 року Україна розпочала арбітражне провадження відповідно до Конвенції ООН з морського права.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права наказав Росії "негайно звільнити українські військово-морські судна" та "негайно звільнити 24 затриманих українських членів екіпажів цих суден".

Натомість Росія тримала членів екіпажів суден ще чотири місяці, перш ніж остаточно звільнити їх у вересні.

В МЗС наголошують, Росія не виконала наказу Трибуналу, оскільки вона поставила умови звільнення членів екіпажів суден. Також перш ніж звільнити судна, Росія вилучила з них зброю, комунікаційне обладнання, документи тощо.

Навіть зараз Росія заперечує імунітет членів екіпажів наших суден і продовжує їх кримінальне переслідування. Окрім того, вона відмовляється повернути в Україну комунікаційну техніку та інші матеріали, вилучені з суден.

21 листопада у Палаці Правосуддя (Гаага, Королівство Нідерланди) відбулись процедурні слухання Арбітражного трибуналу, утвореного згідно з Додатком VII до Конвенції ООН з морського права, у справі щодо імунітету трьох українських військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів.

Арбітражний трибунал у складі Дональда Макрея (Канада) – Президент, Гудмундура Ейрікссона (Ісландія). Рюдигера Вольфрума (Німеччина), Крістофера Грінвуда (Британія), Володимира Голіцина (Росія) почав заслуховувати позиції сторін щодо процесуальних аспектів подальшого розгляду справи. Слухання є конфіденційними.

Нагадаємо, як повідомила заступниця глави МЗС Лана Зеркаль, Україна наполягає в Гаазькому суді, що справа "Україна проти Росії" щодо моряків є терміновою.

Loading...
Loading...
Loading...