Новини » Економіка 171 Читать эту новость на русском

Новація – у дії: Дубілет заявив про новий спосіб запобігання рейдерству

Дмитро Дубілет ZIK

"Одна зі схем рейдерства полягала у тому, що комп’ютер нотаріуса зламували"

В Україні запустили нову функцію, яка допоможе у боротьбі з рейдерством. Тепер реєстратор для того, щоб підтвердити свою дію, не тільки накладає свій цифровий підпис на комп’ютері, а й має ще додатково підтвердити це за допомогою смартфона.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

Ведуча Наташа Влащенко адресувала гостю запитання щодо запропонованого ним способу боротьби із рейдерством, який передбачає проведення операцій на комп’ютері із підтвердженням кодом із смартфона. Наташа Влащенко зауважила, що людей цікавить, коли може бути запроваджена така новація.

Дмитро Дубілет зауважив, що у такий спосіб докорінно проблему рейдерства не вирішити, оскільки вона має багато аспектів: "Мовиться про те, що це один із багатьох кроків, щоб запобігти цьому явищу. Дійсно, є таке явище, що комп’ютери нотаріусів часто, ну, не часто, але зламувалися…".

Гість ток-шоу продовжив: "Насправді, є різні способи рейдерства – реально десятки різноманітних схем. Одна зі схем полягала у тому, що комп’ютер нотаріуса або іншого реєстратора зламували або "зламували" у лапках, тому що він потім просто казав, що йому зламали, – і проводили ту чи іншу реєстраційну дію. І зараз те, що ми впровадили, це вже фактично, працює… Тобто реєстратор для того, щоб підтвердити свою дію, він не тільки накладає свій цифровий підпис на комп’ютері, але має ще додатково підтвердити це за допомогою смартфона. Тобто це так званий другий фактор авторизації, і таким чином, система набагато більше захищена, бо одна справа зламати комп’ютер, а інша справа – зламати і комп’ютер, і смартфон одночасно. Таке майже неможливо".

Як повідомляли раніше, Служба безпеки України припинила діяльність злочинного угрупування, учасники якого підозрюються у протиправному втручанні в роботу Державного реєстру нерухомого майна з метою незаконного зняття заборони на відчуження з конкретних об'єктів.

Нагадаємо, 2 листопада в Україні набув чинності закон про боротьбу з рейдерством.

Loading...
Loading...
Loading...