Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Людству загрожує випробування глобальною економікою

Bloomberg
Bloomberg

Провідний постачальник фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків

Global look press

В найближчі десятиліття світ може продовжити страждати, якщо уряди і надалі будуть пропонувати тільки короткострокові рішення в області податково-бюджетної і грошово-кредитної політики.

Про це пише Bloomberg.

Новий прогноз і приписи політичних заходів, опубліковані Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), штаб-квартира якої знаходиться в Парижі, стали деяким відступом від її регулярних попереджень про загрози зростання напруження в китайсько-американських відносинах, слабких інвестицій і торговельних потоків. Ці загрози зберігаються, проте ОЕСР вказує на системні виклики, що виходять від зміни клімату, технологій і того факту, що поточна торгова війна є частиною більш масштабного зсуву в глобальному порядку.

Головний економіст ОЕСР Лоуренс Бун (Laurence Boone) висловила занепокоєння у зв'язку з тим, що в найближчі десятиліття світ може продовжити страждати, якщо уряди і надалі будуть пропонувати тільки короткострокові рішення в області податково-бюджетної і грошово-кредитної політики.

"Найбільше ми стурбовані тим, що прогнози продовжують неухильно погіршуватися, а це є відображенням радше невирішених структурних проблем, ніж результатом якогось циклічного потрясіння, — зазначила Бун.   Буде помилкою розглядати ці зрушення як тимчасові фактори, з якими можна впоратися за допомогою внесення поправок у податково-бюджетну та грошово-кредитну політику. Ці зрушення мають структурний характер".

Цей песимізм у зв'язку з глибинними проблемами глобальної економіки контрастує з більш надихаючими сигналами, що виходять від фінансових ринків, де інвестори все частіше роблять ставки на економічний підйом в наступному році, спираючись на нещодавні зрушення в торгових переговорах. Морган Стенлі (Morgan Stanley) прогнозує збільшення темпів зростання глобальної економіки з початку наступного року, хоча ризики все ще зміщені в бік зниження, а Голдман Сакс (Goldman Sachs) вважає, що останнім часом позитивні новини означають, що темпи зростання будуть поступово відновлюватися.

Згідно з прогнозами ОЕСР, в цьому і наступному році глобальне зростання складе 2,9%, а в 2021 році він трохи збільшиться — до 3%. ОЕСР знизила свій прогноз для США на 2019 рік з 2,4% до 2,3%, та залишила прогноз на 2020 рік на рівні 2%.

Що стосується торгівлі, як зазначає ОЕСР, ризик подальшої ескалації напруженості викликає "серйозне занепокоєння". Що ще гірше, навіть якщо нещодавно введені обмеження будуть зняті, невизначеність збережеться. Це негативно позначиться на зростанні виробничих інвестицій у великих розвинених економіках, котрі, як ОЕСР прогнозує, сповільняться приблизно до 1,25% з 2% в 2018 році.

Проблеми в сфері торгівлі та інвестицій означають, що урядам необхідно внести в свою політику глибокі зміни, а не просто скасувати ті тарифи, які були введені за останні два роки. Для цього потрібно внести зміни в глобальні норми і скоротити субсидії, що мають негативний вплив на торгівлю.

ОЕСР також закликала радикальним чином переосмислити екологічну політику на тлі руйнівних лісових пожеж в Австралії та повені у Венеції, які деякі експерти пов'язують зі змінами клімату. Кампанія проти збільшення викидів вуглекислого газу призвела до виникнення цілих протестних рухів, таких як рух "flight shaming", прихильники якого свідомо відмовилися від авіаперельотів.
Безсумнівно, кліматичні явища завдають шкоди глобальній економіці, але те, як уряди країн реагують, і які норми вони вводять, теж має велике значення. За словами Бун, у відсутність чіткої політики в таких питаннях, як податок на викиди вуглецю, відстрочки у виробничих інвестиціях будуть мати "катастрофічні наслідки для зростання та зайнятості".

Хоча подткове-бюджетне стимулювання може дати поштовх у короткостроковій перспективі, на думку Бун, необхідно зосередитися на довгострокових прогнозах, в тому числі на створення цільових інвестиційних фондів.

"Ситуація залишається крихкою, і структурні виклики лякають, — зазначила Бун. — У нас є унікальне вікно можливостей, що дозволяє нам уникнути стагнації, яка завдасть шкоди більшості людей: необхідно відновити визначеність і інвестувати на благо всіх без винятку".

Вільям Хоробин

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...