Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Коломойському законодавчо заборонять повернути Приватбанк, — ЗМІ

Ігор Коломойський, фото з відкритих джерел

Це частина домовленостей з МВФ

Українська влада може заборонити повернення банків власникам — таку умову висунув МВФ.

Як стало відомо "Економічній правді", найближчим часом може бути прийнятий відповідний закон або зміни до чинного законодавства.

За словами співрозмовника ЕП в НБУ, це частина домовленостей з МВФ, і відповідні ініціативи вже готуються.

Про деталі, як і в які закони будуть вноситися зміни, джерело не повідомило.

Співрозмовник в Кабміні також підтвердив інформацію про підготовку такої законодавчої ініціативи, але теж без конкретики.

"Тексту зараз немає", - підкреслило джерело ЕП в уряді.

Як повідомляв раніше журналіст та екснардеп Сергій Лещенко в Telegram-каналі, таким чином МВФ намагається отримати гарантії, що Ігорю Коломойському не буде повернений Приватбанк.

"Ухвалення цього закону до канікул в МВФ, які почнуться перед католицьким Різдвом, і, відповідно, виділення Україні грошей до Нового року - під питанням. У парламенту залишилося два сесійних тижні в цьому році, останній сесійний день - 20 грудня", - пише Лещенко.

За його словами, в кулуарах влади обговорюється проєкт закону, який проходив узгодження в МВФ.

Зокрема, одна із запропонованих ідей передбачає, що при оскарженні дій влади суди повинні враховувати, чи прийняті ці рішення з урахуванням "громадського інтересу".

Нагадаємо, Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов компанії ТОВ "Тех-Трейд-Інвест", яка належить українському бізнесмену Ігореві Коломойському, до "ПриватБанку" та ще низки компаній.

Зокрема, суд визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між "ПриватБанком" та ТОВ "Парктур", ТОВ "Скорзонера", ТОВ "Шелті", ТОВ "Аспект" у 2006 – 2016 роках. Суд установив, що загальна сума за цими договорами становить 7,5 млрд грн, а це в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами.

Loading...